Wrocławscy seniorzy czujni

pixabay

Przestępcy wciąż próbują oszukiwać seniorów metodami „na wnuczka” lub „fałszywego policjanta”. Ich łupem mogą paść oszczędności zbierane przez seniorów często przez całe życie. Jak nie stracić zgromadzonych środków? O tym od lat mówią policjanci podczas spotkań i prowadzonych kampanii. Te działania przynoszą wymierny efekt – coraz więcej osób potrafi prawidłowo zareagować przy próbie oszustwa, tak jak dwie seniorki z Wrocławia, do których oszuści dzwonili wczoraj.

Działania podejmowane przez funkcjonariuszy w kontekście bezpieczeństwa osób starszych obejmują bezpośrednie spotkania dzielnicowych, konferencje, artykuły prasowe, warsztaty w klubach seniora i radach osiedli, a także ostatnią kampanię pn. NIC PRZEZ TELEFON. W jej ramach policjanci podjęli współpracę z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, wspólnotami mieszkaniowymi i wrocławskimi parafiami.

Nie dajmy się oszukać, pamiętamy że policjant nigdy nie dzwoni z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy lub podania loginów i haseł do bankowości elektronicznej. Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania, szczególnie w odniesieniu do kogoś, kto jest dla nas wyłącznie głosem w słuchawce telefonu.

inf.pras./gk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content