Borys Budka: Wierzę w zwycięstwo. Arłukowicz i Siemoniak wiceszefami PO?

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Borys Budka to jeden z kandydatów ubiegających się o szefowanie w Platformie Obywatelskiej. Jest uważany za faworyta w kampanii na lidera największej opozycyjnej partii w Polsce. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (24. 01) Wrocław i Radio Rodzina.

Borysa Budkę pytaliśmy, czy czuje presję jako faworyt kampanii?

– Bardzo cenię i szanuję swoich konkurentów. Walczę do samego końca- mówił w Radiu Rodzina wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Kogo Borys Budka widziałby w roli wiceszefa PO?

– O tym, jak będziemy tworzyć PO, personalnie będę rozmawiał z szefami regionów, liderami partii po wyborach, dodaje Budka.

– Wierzę w swoje zwycięstwo. Wierzę w zwycięstwo PO. Te wybory pokazują, że można w demokratyczny sposób wybierać przewodniczącego.

Jaka będzie PO po 25 stycznia?

Byłego ministra sprawiedliwości poprosiliśmy także o komentarz ws. wyroku Sądu Najwyższego.

– Od czterech lat mamy w Polsce do czynienia z destrukcją wymiaru sprawiedliwości. Wczorajsze orzeczenie sądu próbuje tę sytuację uzdrowić.

Przypomnijmy, Sąd Najwyższy uznał, że obsada sądu będzie „nienależyta”, jeśli w składzie znajduje się osoba wyłoniona przez obecną Krajową Radę Sądownictwa. Zaznaczono, że uchwała nie działa wstecz.

Wybory odbędą się 25 stycznia. Wśród kandydatów oprócz Borysa Budki są: Tomasz Siemoniak, Bogdan Zdrojewski oraz Bartłomiej Sienkiewicz.

POSŁUCHAJ:
Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content