Wicemarszałek Macko: O nowej perspektywie unijnej, programie rozwoju obszarów wiejskich oraz „Going Global”

fot. Radio Rodzina

Z Grzegorzem Macko – wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego rozmawiamy nt. Programu rozwoju obszarów wiejskich, podziale Dolnego Śląska na obwody łowieckie, „Going Global” oraz pozyskiwaniu funduszy w ramach nowej perspektywy unijnej.

Trwają prace nad realizacją głównych zapisów umowy koalicyjnej, która zawiera m.in.  budowę Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, parku technologicznego w Lubinie czy nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu przy wsparciu rządowym.

Jak zaznacza Grzegorz Macko – wicemarszałek województwa dolnośląskiego – program jest przełomowy dla całego województwa dolnośląskiego. Dodatkowo oprócz funduszy rządowych władze samorządowe starają się o korzystne rozwiązania dla regionu w Brukseli w ramach środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO).

– To nie są rozmowy łatwe, bo w nowej perspektywie tych pieniędzy będzie mniej z kilku powodów, dodaje wicemarszałek.


Wicemarszałek ma nadzieję, że województwo otrzyma dofinansowanie na realizację zadać w transporcie kolejowym. Nową perspektywę unijną na lata 2021 – 2027 poznamy najprawdopodobniej w czerwcu 2019 .

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content