Hala Stulecia odświeża wizerunek: nowy logotyp, wystawy i ekologia

mat.pras

Obchody rocznicy urodzin Maxa Berga, wydarzenia dla dzieci i dorosłych, ochrona środowiska, koncerty światowych gwiazd, występy kabaretowe i powrót widowisk Opery Wrocławskiej. Hali Stulecia ogłosiła plany na rok 2020 i zaprezentowała nową identyfikację wizualną.

Urodziny budowniczego

150 lat temu urodził się Max Berg, budowniczy wrocławskiej Hali Stulecia. Z tej okazji zaplanowało liczne wydarzenia upamiętniające jego dorobek, który nie kończy się jedynie na kompleksie przy ulicy Wystawowej.

Hala Stulecia w momencie powstania była bardzo nowoczesnym obiektem, wzniesiona według nowatorskiego projektu i pionierskimi metodami budowy. Sam architekt nazwał ją katedrą demokracji. Traktujemy te słowa jako swoisty testament, jest to ogromna odpowiedzialność społeczna, historyczna i ekonomiczna. Otwieramy się dosłownie i w przenośni i chcemy, żeby te zmiany były widoczne.

– tłumaczy Magdalena Piasecka, prezes zarządu Hali Stulecia.

Opera w Hali

Pod kopułę Hali Stulecia wrócą widowiska Opery Wrocławskiej. Latem zobaczymy ,,Wojnę i pokój” na podstawie powieści Lwa Tołstoja.

W stylu eko i #zerowaste

Hala wprowadza nowe standardy dotyczące ochrony zieleni na terenie kompleksu. W każdej umowie wynajmu zostaną wprowadzone odpowiednie zapisy, dzięki którym trawniki, klomby, drzewa i krzewy, które znajdują się na terenach zewnętrznych, będą pod szczególną ochroną. W zespole pracowników wyznaczono osobę odpowiedzialną za sprawdzanie i raportowanie stanu terenów zielonych.

Ułatwienia dla turystów

Przygotowana została również nowa strategia komunikacji – ma pomóc rozumieć Halę Stulecia jako kompleks budowlany, co ułatwi również poruszanie się po nim.

Koncerty i wydarzenia

W 2020 roku na scenie Hali Stulecia zobaczymy takie gwiazdy jak np. Katie Melua, The Gentlemen, Taco Hemingway, Quebonafide, Pezet, Agnieszka Chylińska, zespół Dire Straits Experience. Zaplanowano kilka festiwali: Tranceformation – festiwal muzyki trance, One Love – dla fanów muzyki reggae czy też Hip Hop Festival.

Nie zabraknie również czegoś dla fanów sportu – w czerwcu Wrocławski Półmaraton przebiegnie przez wnętrze Hali Stulecia. To zaledwie mała część imprez – szczegółowy kalendarz wydarzeń znajduje się na Facebooku oraz na stronie internetowej.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content