Poseł Siemoniak: – Chcę kotwicę w PO trzymać po właściwej stronie

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Tomasz Siemoniak – poseł na sejm Koalicji Obywatelskiej i kandydat na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej gościł we Wrocławiu. Odwiedził także Radio Rodzina. Był pytany m. in. o wizję Platformy Obywatelskiej po 25 stycznia, co chce zrobić dla regionu, a także czy wierzy we własne zwycięstwo. – Chcę kotwicę w Platformie trzymać po właściwej stronie – mówił dla Radia Rodzina.

Tomasz Siemoniak deklaruje, że nie pozwoli, by Platforma Obywatelska skręciła w lewo. Co to oznacza?

– Nikt nie namówi mnie na wojnę ideologiczną i skręt w lewo, mówi Tomasz Siemoniak.

Kandydat na szefa Platformy Obywatelskiej chce m.in. współpracować i dbać o samorządy.

– PO stworzyli samorządowcy, którzy chcieli dbać o Polskę lokalną. To jest w DNA naszej partii. Musimy być blisko samorządów. Dolny Śląsk jest przykładem ile dobry samorząd może zrobić.

Jaka będzie PO po 25 stycznia? – Naszą rolą jest zmieniać Polskę. Będziemy silni i zaangażowani w kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy – Błońskiej, mówi Siemoniak.

Tomasz Siemoniak był pytany także o swoje najbliższe plany.

– Chciałbym, by na całym Dolnym Śląsku było jak we Wrocławiu, mówił w Radiu Rodzina kandydat na przewodniczącego Tomasz Siemoniak.

Tomasz Siemoniak wierzy w swoje zwycięstwo. – Chcę kotwicę w Platformie Obywatelskiej trzymać po właściwej stronie, mówił kandydat na szefa PO.

Wybory przewodniczącego Platformy mają się odbyć 25 stycznia. Wśród kandydatów oprócz Tomasza Siemoniaka są też Borys Budka, Joanna Mucha i Bogdan Zdrojewski oraz Bartłomiej Sienkiewicz.

POSŁUCHAJ:

(19 stycznia) odbyła się konferencja Tomasza Siemoniaka, w której udział wezmą również samorządowcy i parlamentarzyści: Grzegorz Schetyna, Jarosław Duda, Michał Jaros, Alicja Chybicka oraz Sławomir Piechota.

Więcej:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content