Europosłanka Zalewska: Potrzebujemy od 200 – 500 mld złotych na „Zielony Ład”

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Eurodeputowana Anna Zalewska od ponad pół roku w Unii Europejskiej należy do dwóch komisji dot. środowiska, zdrowia i bezpiecznej żywności oraz jest członkiem komisji ds. zatrudnienia. Zapytaliśmy, co udało jej się dokonać dla regionu?

Mówi Anna Zalewska:

Jak zaznacza była minister Edukacji Narodowej, choć edukacja jest wyłączona z jej obszarów działań w Unii Europejskiej, to z zainteresowaniem patrzy na to, co się dzieje w Polsce i na Dolnym Śląsku.

Edukacja dorosłych jest kluczowa dla rozwoju gospodarczego całej Europy, dodaje europosłanka.

Anna Zalewska zdradziła nam czym będzie zajmować się w najbliższym czasie w Unii Europejskiej.

Adwersarzem minister Anny Zalewskiej jest Hans Timmermans – komisarz środowiska.

Od lutego Anna Zalewska będzie miała biuro swoje biuro w stolicy Dolnego Śląska.

Parlament Europejski poparł „Zielony Ład”- projekt Komisji Europejskiej, zakładający m. in. osiągnięcie neutralności klimatycznej przez Unię Europejską do 2050 roku. Komentuje posłanka Anna Zalewska

W „Funduszu Sprawiedliwej Transformacji” ma się znaleźć początkowo 100 mld euro. Tymczasem według polskiego rządu tylko w naszym kraju osiągnięcie neutralności klimatycznej będzie kosztowało pięć razy tyle. Zdaniem Anny Zalewskiej to skomplikowane przedsięwzięcie, na które potrzeba od 200 – 500 mld złotych. Dodatkowo należy policzyć skutki dotyczące zatrudnienia ludzi.

Europejski Zielony ład oprócz neutralności klimatycznej przewiduje także wsparcie transportu publicznego i elektromobilności, inwestycje w zieloną energię i ekologiczny przemysł oraz dopłaty dla rodzin korzystających z wysokoemisyjnych pieców.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content