Budynek Panoramy Racławickiej do remontu – co jeszcze planuje Muzeum Narodowe w 2020 roku?

fot. Radio Rodzina

Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu, podsumował ubiegły rok. Instytucja możne pochwalić się liczbą 600 tysięcy zwiedzających – wynik ten może powiększyć się do nawet miliona, gdy weźmiemy pod uwagę zwiedzających Zamek Książ.

To był udany rok dla Muzeum Narodowego – podkreśla dyrektor Oszczanowski i zwraca uwagę m.in na przywrócenie ołtarza biskupa Jerina do Katedry na Ostrowie Tumskim.

To będzie rok Panoramy Racławickiej – mowa tu o budynku mieszczącym słynny obraz pędzla m.in Wojciecha Kossaka i Jana Styki.

Plany wystawiennicze Muzeum Narodowego na rok 2020:

•„Collage – klejone światy” w Pawilonie Czterech Kopuł

•„Makatka wywrotowa” w Muzeum Etnograficznym

•„Marek Oberländer i Jan Lebenstein. Totemiczny znak ludzkiej figury” w Gmachu Głównym MNWr

•„Panorama Siedmiogrodzka, czyli bitwa pod Sybinem w 1849 r.” w Gmachu Głównym MNWr. To wystawa z okazji 35-lecia udostępnienia Panoramy Racławickiej we Wrocławiu

•„Willmann. Opus minor” wystawa będąca dopełnieniem wystawy „Willmann. Opus magnum” i przygotowywana przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej w Warszawie. Pokazane zostaną „mniejsze” formy artystyczne Willmanna – przede wszystkim jego rysunki i grafiki. Termin wystawy: czerwiec–wrzesień 2020.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content