We wrocławskich parkach powstają samoczyszczące się toalety

fot. Radio Rodzina

W ramach realizacji dwóch projektów zgłoszonych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na kilku terenach zielonych już zainstalowano samoczyszczące się toalety. Z kolejnych mieszkańcy skorzystają niebawem. Toalety są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Bezpłatne, samoczyszczące się toalety, które pojawiają się we Wrocławiu, to realizacja dwóch projektów zgłoszonych w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w 2017 i 2018 roku – oba projekty zostały wybrane w kategorii ogólnomiejskich.

Projekt nr 10, wybrany do realizacji w 2017 roku, zakładał zainstalowanie toalet na Polanie Karłowickiej, w parku Klecińskim oraz na Górce Skarbowców (pierwotnie toaleta miała powstać nieopodal pętli Oporów, jednak z powodów technicznych zmieniono lokalizację). Inwestycja została zrealizowana w poprzednim roku, choć z toalety w parku Klecińskim można korzystać dopiero od stycznia bieżącego roku, gdyż jeszcze w grudniu montowane były ostatnie techniczne elementy, jak np. licznik wody. 

Wnętrze toalet jest odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniami i w pełni zautomatyzowane, a  korzystanie z nich umila mieszkańcom muzyka.

Kolejne toalety zostaną zrealizowane w ramach projektu nr 28 (WBO 2018) i pojawią się w parku Zachodnim, parku Szczytnickim oraz w parku Skowronim przy ul. Weigla. ZZM zamontuje także samoczyszczące się toalety w parku Strachocińskim oraz na skwerze przy Purkyniego.

Co prawda trwa jeszcze ustalanie ostatnich szczegółów, ale najprawdopodobniej ze wspomnianych toalet mieszkańcy będą mogli skorzystać w 2020 roku.

Na realizację obu projektów przeznaczono 2 mln zł.

Lepiej dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami i z indywidualnym wyglądem

Toalety są realizowane na podstawie wykonanego projektu przez ISBA Grupa Projektowa. Co ciekawe, wprowadzono zmiany w stosunku do toalety, która już jakiś czas temu została umiejscowiona w Parku Wschodnim.

Nowe toalety są także lepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – uwzględnione zostały uwagi Fundacji Polska Bez Barier.

źródło: www.wroclawpl/ patryk załęczny

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content