W weekend zmiana organizacji ruchu na ulicy Osobowickiej

fot. A.S.

W nocy z 17/18 stycznia wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ulicy Osobowickiej. W ramach realizacji II etapu przebudowy ul. Osobowickiej prace budowlane będą realizowane na odcinku od pętli tramwajowej do placu Wyzwolenia, który będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów samochodowych.

W związku z powyższym zaprojektowano objazd dla ruchu pojazdów ulicami Krotoszyńską, Jarocińską- jednokierunkową do pl. Wyzwolenia oraz od pl. Wyzwolenia przez ul. Ostrzeszowską- jednokierunkowa,  od ul. Krotoszyńska do ul. Osobowickiej na wysokości pętli tramwajowej. Na całej długości objazdu eliminuje się możliwość parkowania na ulicach, którymi prowadzony będzie objazd. Ulice Krotoszyńska, Jarocińska i Ostrzeszowska wyposażone są w progi zwalniające zaprojektowano ich likwidację. Ulicami Krotoszyńską –Jarocińska-Ostrzeszowską poprowadzony będzie również ruch autobusów komunikacji publicznej, na których zaprojektowano tymczasowe przystanki autobusowe.

Planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 118, 140 i kursów nocnych linii 257.

Autobusy jadące w kierunku Rędzina lub pętli przy ulicy Ślazowej zostaną skierowane objazdem od ulicy Osobowickiej na wysokości pętli tramwajowej przez ulicę Krotoszyńską i Jarocińską do placu Wyzwolenia. W kierunku przeciwnym autobusy pojadą objazdem od placu Wyzwolenia przez ulicę Ostrzeszowską i Krotoszyńską do ulicy Osobowickiej.

Na wysokości pętli tramwajowej „Osobowice”, przy ulicy Krotoszyńskiej zostaną uruchomione tymczasowe przystanki autobusowe dla autobusów linii 118, 140 i 257.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content