Prezes Balawejder: Chcę, by MPK było podmiotem aktywnie uczestniczącym w tworzeniu „duszy” Wrocławia

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Blisko 10 miesięcy pracy za prezesem wrocławskiego MPK. Co udało się przez ten czas osiągnąć? – pytamy w audycji „Poranny Gość” Krzysztofa Balawejdera – prezesa zarządu MPK Wrocław.

 – Zmieniliśmy podejście do pasażera, jest ono przede wszystkim bardziej otwarte, mówi Krzysztof Balawejder – prezes zarządu MPK Wrocław.

Na wymianę torowisk przeznaczono 80 mln złotych.

Prezes MPK zapowiedział elektroniczny bilet miesięczny we wrocławskim MPK. W tym celu spotkał się m. in. z Ministrem Cyfryzacji – Markiem Zagórskim.

Prezes MPK zapowiedział, że będzie chciał uhonorować pracowników MPK m.in. z 50-letnim stażem czy za szczególne zasługi w tym celu spotkał się także z wojewodą dolnośląskim – Jarosławem Obremskim, który zadeklarował wsparcie.

Prezes MPK rozmawiał także z wojewodą o przyśpieszeniu procedur w Urzędzie Wojewódzkim cudzoziemcom, którzy są zatrudnieni w spółce miejskiej.

MPK włączyło się w informacyjno-edukacyjną akcję Zmień Piec, pomoc w ratowaniu Australii czy WOFŚ.

– Chcę, by MPK było podmiotem aktywnie uczestniczącym w tworzeniu „duszy” Wrocławia, mówił prezes spółki.

Do MPK dojechało już 9 z 30 nowych autobusów podwykonawcy firmy Mobilis. Pierwsze autobusy marki Isuzu i Mercedes wyjadą na ulice Wrocławia już 18 stycznia. Co czeka nas we wrocławskim MPK w najbliższym czasie?

– Sukcesywnie przejmujemy także odpowiedzialność za dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkół. Chcemy być bliżej rodziców, bliżej mieszkańców. dodaje prezes MPK. Docelowo po ulicach Wrocławia ma jeździć około kilkadziesiąt takich busów.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content