Konkursy „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” oraz „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia”

mat. prasowe

Doceńmy społeczników – tylko do 24 stycznia można nadsyłać zgłoszenia w konkursach dla wolontariuszy: „Ośmiu Wspaniałych” oraz „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”

We Wrocławiu działa bardzo wielu społeczników. Bez ich bezinteresownych działań nasze miasto nie byłoby tak przyjaznym miejscem do życia. Dlatego po raz kolejny władze miejskie chcą zauważyć i docenić wolontariuszy, których aktywność często umyka w codzienności. 

W zeszłym roku wśród wyróżnionych grup wolontariackich i osób indywidualnych znaleźli się społecznicy działający na rzecz kształcenia dzieci i minimalizowania wykluczenia cyfrowego seniorów, dokarmiający osoby bezdomne, wspierający kulturę filmową, integrujący młode mamy czy promujący ideę niemarnowania żywności. To tylko nieliczne aktywności, których podejmują się zeszłoroczni laureaci. W tym roku mamy szansę poznać jeszcze więcej wyjątkowych, pracowitych i kreatywnych wrocławian i wrocławianek.

Dlatego zapraszamy wszystkich do zgłaszania kandydatur wolontariuszy w dwóch konkursach organizowanych przez Miasto Wrocław: „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” oraz „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia”. Nominacje można przesyłać do 24 stycznia 2020 r.

„Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” to konkurs kierowany do wolontariuszy działających na rzecz organizacji pozarządowych, instytucji czy społeczności lokalnych. Konkurs organizowany jest po raz trzeci, a jego szeroka formuła pozwala na wyróżnienie osób indywidualnych, grup wolontariuszy składających się z min. 3 osób oraz rodzin. Zgłoszenia może dokonać każdy: nie tylko fundacje czy stowarzyszenia, ale również osoby prywatne bądź grupy nieformalne. W konkursie „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” mogą brać udział wolontariusze działający na terenie Wrocławia i na rzecz jego mieszkańców, którzy ukończyli 18 lat. Termin zgłoszeń do konkursu upływa 24 stycznia 2020 r.

W lutym jury złożone z przedstawicieli wrocławskich instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz nauczycieli przeprowadzi rozmowy z kandydatami, a w połowie marca, podczas uroczystej Gali Wrocławskich Wolontariuszy, odbędzie się wręczenie statuetek wyróżnionym osobom i grupom. Gala będzie także okazją do spotkania wszystkich nominowanych, opiekunów i koordynatorów wolontariatu oraz osób zaangażowanych w wolontariat we Wrocławiu.

Szczegóły na: wolontariat.wroclaw.pl oraz faceboook.com/MiejskieCentrumWolontariatu

Regulaminy konkursów dostępne są na stronie internetowej wolontariat.wroclaw.pl.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu z Miejskim Centrum Wolontariatu:

tel.: 71 77 24 990 lub 71 77 24 991

centrum@wolontariat.wroclaw.pl

Organizatorem konkursów jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Informacja prasowa WCRS

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content