Zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej

fot. Radio Rodzina

Poniżej przedstawiamy informacje o udogodnieniach w organizacji komunikacji miejskiej na trasach linii 127, 150 oraz 715 oraz o zmianach związanych z remontami na trasach linii 118, 140, 148, 253 i 257. 

·        Od 18 stycznia

W celu usprawnienia obsługi komunikacyjnej Maślic od 18 stycznia zmieni się trasa autobusów linii127, która na stałezostanie przedłużona od pętli na Kozanowie do pętli”Kozia”, przy skrzyżowaniu ulicy Maślickiej i Koziej na Maślicach Wielkich. Autobusy kursować będą przez ulicę Pilczycką i Maślicką. 

·        Od 20 stycznia

Na wniosek Rady Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów od 20 stycznia (poniedziałek) zostanie wprowadzona zmiana trasy autobusów linii715. Dla zapewnienia mieszkańcom Osiedla Swojczyce wygodnych przesiadek z autobusu do tramwajów linii 9, 17 i 33 autobusy linii 715 zostaną skierowane w obu kierunkach przez pętlę „Sępolno”

Także od 20 stycznia planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 150. 

Na wniosek mieszkańców korzystających z przychodni, autobusy tej linii jadące z pętli przy ulicy Litewskiej zostaną skierowane od przychodni „Provita” przy ulicy Bierutowskiej przez ulicę Bierutowską, przystanek „Psie Pole (stacja kolejowa)”, Aleję Jana III Sobieskiego i ulicę Wilanowską do ulicy Królewskiej.Dodatkowo, na wniosek pasażerów, autobusy linii 150 w obu kierunkach będą kursowały przez przystanek autobusowy zlokalizowany przy PrzychodniProvita” przy ulicy Bierutowskiej. 

Poniżej znajduje się informacja o zmianach w komunikacji miejskiej w rejonie Złotnickiej, Żernickiej i Osobowickiej związanych z remontami. 
Wszystkie zmiany zostaną wprowadzone w sobotę, 18 stycznia. 

·        ul. Złotnicka 

W związku z planowanym zakończeniem przebudowy ulicy Złotnickiej, od 18 styczniaplanowane jest przywrócenie na stałe trasy linii autobusowych 148 i 253, które powrócą na ulicę Złotnicką.

·        ul. Żernicka 

W związku z planowanym przez PKP PLK ponownymi pracami remontowymi na przejeździe kolejowym na ulicy Żernickiej przy stacji „Wrocław Żerniki”, od 18 stycznia planowane jest tymczasowe wprowadzenie zmiany trasy linii 148. Autobusy zostaną skierowane w obu kierunkach objazdem od ulicy Żernickiej przez ulicę Szczecińską, Kosmonautów i Kamiennogórską do ulicy Małopolskiej z pominięciem przystanków „Żerniki”, „Strachowicka”, i „Żernicka (stacja kolejowa)„, znajdujących się w ciągu ulicy Żernickiej. Przy skrzyżowaniu ulicy Żernickiej i Szczecińskiej autobusy linii 148 będą zatrzymywały się na tymczasowych przystankach „Szczecińska„, zlokalizowanych przy ulicy Szczecińskiej w pobliżu przejazdu kolejowego. 


Autobusy powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w poniedziałek 20 stycznia.

·      ul. Osobowicka

W związku z planowanym rozpoczęciem przebudowy ulicy Osobowickiej na odcinku od placu Wyzwolenia do ulicy Krotoszyńskiej, od soboty 18 styczniaplanowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 118, 140 i kursów nocnych linii 257. 

Autobusy jadące w kierunku Rędzina lub pętli przy ulicy Ślazowej zostaną skierowane objazdem od ulicy Osobowickiej na wysokości pętli tramwajowej przez ulicę Krotoszyńską i Jarocińską do placu Wyzwolenia. W kierunku przeciwnym autobusy pojadą objazdem od placu Wyzwolenia przez ulicę Ostrzeszowską i Krotoszyńską do ulicy Osobowickiej. 

Na wysokości pętli tramwajowej „Osobowice„, przy ulicy Krotoszyńskiej zostaną uruchomione tymczasowe przystanki autobusowe dla autobusów linii 118140 i 257.

(mat.pras)

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content