Inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

mat. UM w Dzierżoniowie

Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. 

Budowa Centrum Seniora – nowa siedziba Dziennego Domu Senior Plus i dzierżoniowskich organizacji pozarządowych. 

Przebudowa os. Kolorowego – w 2019 roku powstał parking, który pomieści 200 aut oraz nowy wyjazd z osiedla w ul. Piastowską. Zasadzono także 200 drzew. To pierwszy etap zmian najstarszego dzierżoniowskiego osiedla.

Zagospodarowanie kwartałów rynku – rok 2019 rozpoczął duże zmiany w staromiejskiej przestrzeni, której nie widać od frontu. 

Przebudowa drogi i budowa miejsc postojowych na os. Jasnym – zmiany na odcinku drogi od ul. Sikorskiego, wzdłuż bloku nr 1, zlikwidowały występujący tu wcześniej problem jeżdżenia „na zakładkę”. Powstało też prawie 80 nowych miejsc parkingowych. 

Przebudowa łącznika Korczaka – SP1 i parkingu – 260 metrów drogi i 40 dodatkowych miejsc postojowych poprawiło dojazd do budynków i Szkoły Podstawowej nr 1.

Przebudowa łącznika Akacjowa-Tęczowe – niewielka, ale ważna komunikacyjnie droga nie drażni już kierowców. 

Przebudowa ul. Strumykowej – odcinek drogi od wiaduktu do parkingów Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz do ogrodów działkowych zyskał nawierzchnię z kostki i infrastrukturę drogową. Zamontowano także barierki ochronne.

Budowa ul. Bursztynowej – ta droga, podobnie jak wybudowana wcześniej ul Srebrna, Szafirowa i Rubinowa powstały przy nowych terenach mieszkaniowych, położonych pomiędzy os. Tęczowym a ul. Akacjową. 

Zagospodarowanie skweru przy ul. Wrocławskiej, Piastowskiej i Strzelniczej – tak w najbliższych latach zmienią się dzierżoniowskie parki i skwery. Nowe alejki, oświetlenie, mała architektura (ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci) oraz zagospodarowana zieleń sprawiają, że mieszkańcy znacznie chętniej korzystają z chwili odpoczynku w tym miejscu.

Miejsca Piknikowe przy Skwerze Seniora i Juniora – stworzenie takiej przestrzeni to pomysł mieszkańców zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. 

Kolumbarium na Cmentarzu Komunalnym – pierwsze takie miejsce pochówku, które znajdziemy nieopodal kaplicy, powstało po sugestiach mieszkańców i będzie rozbudowywane w kolejnych latach.

Rozbudowa Alei Bajkowych Gwiazd – to dopełnienie wykonanych wcześniej prac. Nowy chodnik połączy istniejącą aleję z wyjściem od strony os. Różanego. Zamontowano także oświetlenie, ławki, kosze i stojaki na rowery oraz dosadzono 15 drzew.

Budowa kładki przy ul. Kopernika – konieczność przeprowadzenia tej inwestycji wynikała z faktu, że kładka, z której korzystaliśmy do tej pory, miała ponad 70 lat, a jej elementy konstrukcyjne zagrażały bezpieczeństwu. 

inf. mat.pras. / UM Dzierżoniów

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content