Co zrobić z choinką po świętach?

fot. Radio Rodzina

Co zrobić, gdy żywa choinka bożonarodzeniowa już się sypie, a bombki trzeba już pochować do pudełek, aby nie pospadały z gałązek? Najlepiej ją wynieść, aby służby zabrały je jako odpad zielony. Co więcej, można wziąć udział w specjalnej akcji #mojedrzewo i podzielić się choinką z innymi.

Żywa choinka

Odpady zielone we Wrocławiu odbierane są cały rok, dlatego choinkę po świętach wystarczy zostawić przy wiatach śmietnikowych i kontenerach.

Wcześniej warto jednak sprawdzić harmonogram odbioru odpadów zielonych na stronie Ekosystemu. Z kolei mieszkańcy domków jednorodzinnych otrzymają harmonogramy w formie kalendarz od firmy odbierającej odpady.

Co ze sztucznym drzewkiem?

Chociaż te choinki wymienia się rzadziej, zużyte już drzewko wystarczy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Gdy jest duże, może trafić do pojemnika na odpady wielkogabarytowe. Harmonogram podstawienia kontenerów można sprawdzić na stronie Ekosystemu.

Akcja #mojedrzewo

Masz bożonarodzeniową choinkę w doniczce? Nie masz jej gdzie zasadzić? Weź udział w akcji #mojedrzewo i oddaj ją chętnym. To bardzo proste. Pod tym postem należy zostawić informację o swojej choince i umówić się na odbiór z nowym nabywcą.

Do kiedy choinka?

Do kiedy drzewko bożonarodzeniowe może stać w domu? Nie ma jednej daty, po której powinno się rozebrać drzewka świąteczne. Zwyczajowo przyjęły się trzy terminy, do kiedy choinki trzyma się w domach. Pierwsza data to święto Trzech Króli, obchodzone 6 stycznia. Kolejna – to przypadająca w niedzielę po Trzech Królach – Niedziela Chrztu Pańskiego. Trzeci termin – 2 lutego – kiedy obchodzone jest święto Ofiarowania Pańskiego, ustanowione na pamiątkę ofiarowania Jezusa w świątyni jerozolimskiej, które odbyło się 40 dni po narodzinach.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content