Kiedy warto przedłużyć umowę z operatorem komórkowym?

mat. prasowe

Przedłużenie umowy z operatorem GSM może okazać się trudną decyzją. Klient nie do końca jest świadomy w dokonaniu wyboru. Niektórzy po jej wygaśnięciu przechodzą na umowę na czas nieokreślony i czekają na lepszą ofertę. Czy przedłużenie umowy z operatorem może być korzystne, a jeżeli tak, to kiedy?

Abonament czy karta?

Nie da się ukryć – abonament komórkowy zwykle wychodzi drożej od oferty na kartę. Co prawda operatorzy GSM oferują nieraz atrakcyjne telefony za symboliczną złotówkę, to jednak w skali całej umowy zwykle abonament nie wypada tak korzystnie.

Wystarczy przeliczyć sumę kosztów, jakie poniesiemy przez cały kontrakt. Najczęściej opłaca się zakup tego samego telefonu nie u operatora, lecz w sklepie. Jest jednak kilka tygodni w roku, kiedy operatorzy znacząco obniżają ceny smartfonów lub nawet całych pakietów. To okres przedświąteczny, bardzo obfity w promocje i rabaty sieci komórkowych.

Święta u operatorów od listopada

Okres przedświąteczny – zwłaszcza w ostatnich latach – został znacznie wydłużony. Nie zaczyna się już początku grudnia czy Mikołajek, a… od niemal początku listopada. Pierwsze pojawiły się – jak informuje największa polska porównywarka GSM – już 7 listopada. Jeżeli kończy się teraz umowa z operatorem, to jest to świetny czas na jej przedłużenie. Można bowiem zyskać nawet kilkaset złotych w porównaniu do standardowej oferty tego samego operatora.

Największe okazje operatorów

Oto wybrane promocje na Święta największych operatorów komórkowych w Polsce.

1. Drugi smartfon w prezencie Orange

Sieć Orange dodaje do swojego indywidualnego abonamentu drugi telefon w gratisie. Umowa z nielimitowanymi usługami i sporym transferem internetowym zawierana jest na 2 lata. Klient zapłaci miesięczne opłaty za abonament i tylko za jeden telefon. Drugi dodawany jest całkowicie za darmo. W promocji świątecznej można zyskać nawet około 700 zł – tyle bowiem wart jest na wolnym rynku Samsung Galaxy A10, który w Orange jest świątecznym prezentem.

2. Spore rabaty w Play

Play nie oferuje drugiego telefonu za darmo, ale znacząco obniża ceny wybranych modeli w swoim abonamencie. Największy rabat obejmuje atrakcyjnego Samsunga Galaxy A70, który został przeceniony – do 1 zł – o aż 498 zł.

W niektórych przypadkach można liczyć na inny bonus – np. do Xiaomi Mi 9 Lite dołączana jest na Święta najnowsza opaska sportowa Mi Band 4. Wartość prezentu wynosi około 150 zł.

3. Niższe ceny w Plusie

Plus proponuje przedłużenie umowy niezależnie od tego, kiedy kończy się umowa. Możliwa jest bowiem zmiana abonamentu na topowy pakiet z aż 72 GB transferu w telefonie. Opcjonalnie można również dokupić internet mobilny z rabatem -50%. Operator zapewnia również na Święta laptopy do gier w lepszych cenach.

4. Mega rabat w T-Mobile

Wielka obniżka zawitała również do T-Mobile, który oferuje flagowego Samsunga Galaxy S10e w znakomitej cenie. Ten telefon z górnej półki oferowany jest teraz za jedyną złotówkę w abonamencie T-Mobile. Przed promocją jego cena na tych samych warunkach umowy wynosiła 829 zł. To zdecydowanie jedna z najkorzystniejszych promocji świątecznych, jaka obecnie gości u operatorów komórkowych.

Przedłuż umowę i zgarnij prezent pod choinkę

Od kilku tygodni można napotkać na liczne promocje, również u operatorów komórkowych. Warto właśnie teraz skorzystać z oferty, gdyż po Świętach sieci GSM wrócą zapewne do starych – i wyższych – cen. Okres przedświąteczny to świetna okazja na zakup tańszego abonamentu i przedłużenie umowy na lepszych niż standardowo warunkach. Dla zwolenników nabycia telefonu bez abonamentu pozostaje porównanie ich cen na wolnym rynku, np. na https://komorkomat.pl/telefony/.

Okres przedświąteczny, trwający obecnie nawet 1,5 miesiąca, to tak naprawdę jedyny moment, w którym można przewidzieć liczne i atrakcyjne rabaty i bonusy operatorów komórkowych. Jeżeli koniecznie chcesz przedłużyć umowę, to zrób to teraz – następna taka okazja może pojawić się dopiero za rok.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content