Wspólnie dla ratowania zdrowia i życia. Dziś 28. Finał WOŚP

fot. wosp.org.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny gra dla najmłodszych. Największa w Polsce zbiórka publiczna ma na celu wyposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych oraz sal operacyjnych. W tym roku w sposób szczególny pieniądze wesprą dziecięcą medycynę zabiegową.

We Wrocławiu największa zmiana dotyczy przeniesienia sceny wraz ze stoiskami z placu Nowy Targ na Rynek. Podczas wydarzenia publiczność i wolontariuszy rozgrzewać będą występy artystów, mówi Małgorzata Minorczyk, rzecznik WOŚP Wrocław w sztabie przy Strefie Kultury:

Organizatorzy i podmioty zaangażowane w przebieg 28. Finału WOŚP zwracają uwagę na promocję zdrowia. Dlatego we wrocławskim ratuszu można skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań profilaktycznych, a o 10:00 z centrum startuje bieg „Policz się z cukrzycą”:

W ciągu poprzednich finałów Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrała i przeznaczyła na wsparcie szpitali i placówek medycznych w Polsce ponad miliard złotych, z czego w zeszłym roku padł rekord – ponad 175 mln złotych.

Hasło 28. Finału WOŚP to „Wiatr w żagle”. Do pomocy zgłosiły się tysiące wolontariuszy, których dziś spotkamy na ulicach całego kraju. O sytuacji we Wrocławiu mówi raz jeszcze rzecznik WOŚP Wrocław przy Strefie Kultury, Małgorzata Minorczyk:

O 20:00 w całej Polsce rozbłyśnie tradycyjne światełko do nieba. Wrocław, podobnie jak w poprzednim roku, zrezygnował z użycia fajerwerków.

Puszki wolontariuszy WOŚP przekazywane są sztabom, które podliczają zebrane kwoty i przekazują informację do centrali w Warszawie. Stan zbiórki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rośnie z minuty na minutę. Można go sprawdzić na stronie https://www.wosp.org.pl/

mat. Daria Detlaf

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content