Dr Katarzyna Szymczak-Pomianowska o akcji „Zmień Piec”

fot. Radio Rodzina

Startuje akcja Zmień Piec. To kolejne działania w ramach kompleksowego programu Wrocław bez smogu. Spotkania na wrocławskich osiedlach, doradztwo energetyczne, plakaty, billboardy, mejling i nowa strona internetowa – to wszystko dla mieszkańców, by edukować i informować ich o korzyściach i możliwościach dot. wymiany pieców. Kleczków będzie pierwszym miejscem w ramach pilotażu, gdzie odbędzie się spotkanie informacyjne.

– Postanowiliśmy pomóc mieszkańcom, zdajemy sobie sprawę, że zmiana ogrzewania jest dużym przedsięwzięciem organizacyjnym i finansowym w naszych domach, mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Od dziś (10 stycznia) można składać wnioski o dofinansowanie w ramach Kawki Plus i Termo Kawki.

Dodatkowo mieszkańcy mogą korzystać z lokalnego programu osłonowego, zaznacza dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

– Mamy także program skierowany do najemców komunalnych, zaznacza Katarzyna Szymczak-Pomianowska.

Doradcy energetyczni i przedstawiciele urzędu rozpoczynają wizyty na tych wrocławskich osiedlach, na których znajduje się najwięcej pieców nisko- i bezklasowych, by wspierać mieszkańców w wymianie pieców na ogrzewanie ekologiczne. Pierwsze spotkanie odbędzie się już dziś (10 stycznia) o godz. 17.30.

Mieszkańcy dowiedzą się, w jakich terminach zgodnie z przepisami należy wymienić źródła ogrzewania, czy jest możliwość wymiany pieca w ich konkretnej sytuacji, jak uzyskać dotację, jakie formalności należy zrealizować i jakie dokumenty wypełnić.

Miasto przeznaczyło ok. 330 mln złotych na wymianę pieców. O tym, jak krok po kroku wymienić piec można dowiedzieć się z strony internetowej zmienpiec.pl.

Wnioski o wymianę pieca w ramach Kawki Plus i Termo Kawkę można składać w Wydziale Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego przy ul. Hubskiej.

Szczegóły można również uzyskać na stronie internetowej zmienpiec.pl, pisząc na adres zmienpiec@um.wroc.pl oraz pod numerem telefonu 71 799 67 99.

mat. inf/inf. wł.Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content