Finał WOŚP już w niedzielę. Orkiestra ponownie zagra dla najmłodszych [program]

mat.pras.

W najbliższą niedzielę 12 stycznia odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki zebrane podczas zbiórek i aukcji w całej Polsce trafią na oddziały dziecięce, by wspomóc medycynę zabiegową.

Finał WOŚP we Wrocławiu potrwa dwa dni (11-12 stycznia). Zmianą jest też przeniesienie imprezy z pl. Nowy Targ na scenę główną w Rynku. Wydarzenie swoim patronatem objął prezydent Jacek Sutryk.

WOŚP 2020: sobota 11 stycznia

Tego dnia w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1 odbędzie się Bałkański Sylwester, na którym zagrają polsko-bułgarsko-czeski skład Sarakina Balkan Band, bułgarska grupa Balkan Folk Acoustic oraz DJ Szoszana. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Przed wejściem będą czekać wolontariusze z puszkami WOŚP, do których można wrzucić dowolną kwotę. Start o 20:00.

W Galerii Dominikańskiej przez cały dzień (10:00-21:00) potrwa akcja „Barberzy dla WOŚP”, czyli męskie strzyżenie wzamian za cegiełkę do puszki.

Z kolei Kąpielisko Morskie Oko zaprasza na „Morsowanie z wrocławskimi morsami”. Zajęcia aqua aerobik rozpoczną się o 11:00, a towarzyszyć im będą wolontariusze WOŚP.

Finał WOŚP 2020: niedziela 12 stycznia

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu odbędzie się w kilkunastu miejscach.

Na wrocławskim Rynku o 10:00 wystartuje bieg Policz się z cukrzycą. Trasa wynosi kilometr, uczestnicy będą ją pokonywać biegnąc… tyłem. Poza główną sceną, na której wieczorem zagrają muzycy, na Rynku pojawią się wystawcy, drużyny sportowe, harleyowcy, harcerze, właściciele zabytkowych pojazdów, ratownicy. Koszykarze Śląska Wrocław poprowadzą trening dla najmłodszych, a zespół WTS Sparta Wrocław (mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim) wraz z Panthers Wrocław zorganizują drużynę quidditcha.

Podczas finału WOŚP uczestnicy mogą też skorzystać z badań profilaktycznych w ramach akcji „Biała Niedziela„. Potrwa ona od 9:00 do 17:00 w Ratuszu.

Atrakcją wieczoru będą koncerty. Na scenie głównej na wrocławskim Rynku zagrają: Mikrokosmos, NO LOGO, Wrocławska Orkiestra Gitarowa, a także wrocławska grupa Conga Line, Nikola Warda, Dr Misio oraz Bitamina.

Po koncertach o 20:00 „Światełko do nieba”, poprzedzone przemową prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Wrocław nie strzela, dlatego podobnie jak w ubiegłym roku – nie będzie fajerwerków.

Aktualności znajdą też Państwo na stronie sztabu głównego WOŚP we Wrocławiu: https://pl-pl.facebook.com/WOSPWroclaw/

mat.pras./Daria Detlaf

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content