Wrocław Miastem Literatury UNESCO – co wiemy o programie?

Fot.Max Pflegel

Zaproszenie do współpracy seniorów, katastrofa klimatyczna jako temat cyklu dyskusji literackich oraz rozwój oferty dla młodzieży, w tym spotkania z pisarzami w szkołach. Nowy rok we Wrocławskim Domu Literatury zapowiada się bardzo intensywnie w związku z przystąpieniem Wrocławia do sieci Miast Literatury UNESCO.

Nobel dla Olgi Tokarczuk oraz przystąpienie do programu UNESCO spotęgowały w ostatnim roku wartość Wrocławia na literackiej mapie świata. Szykują się zatem również rewolucyjne zmiany w regulaminach nagród literackich – Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Efektem będzie zwiększenie puli nagród i liczby wyróżnionych, przede wszystkim ustanowienie nagród finansowych dla wszystkich autorek i autorów, którzy znajdą się w gronie finalistów. Całkowita suma obu nagród zwiększy się o 75 tysięcy złotych.
Mówi Ireneusz Grin, dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury.

Miasto Literatury UNESCO ma także docenić seniorów, przez włączenie do współtworzenia wydarzeń programowych.

Fot.Max Pflegel

Wrocławski Dom Literatury jest strategicznym partnerem Fundacji Olgi Tokarczuk – za miesiąc instytucja rozpocznie oficjalną działalność. Ireneusz Grin wyjawił kilka faktów dotyczących planowanych projektów.

Wrocławski Dom Literatury stawia również na nowe formy dialogu o polskiej literaturze z obcokrajowcami.

Nie chcemy uczyć naszej literatury. Model integracji, polegający na tym, że jedna kultura mówi drugiej jak jest wielka, dawno się skończył i jest przeciwskuteczny.

Ireneusz Grin, dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury.

Więcej na temat Wrocławia jako Miasta Literatury UNESCO przeczytają Państwo na stronie Wrocławskiego Domu Literatury.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content