Jak robić zdjęcia w kościele? Szkolenie dla fotografów i kamerzystów

freelyphotos.com

Fotografowie i kamerzyści, którzy chcą przygotowywać materiały podczas uroczystości religijnych, muszą przejść specjalne szkolenie. Najbliższe w archidiecezji wrocławskiej odbędzie się 25 kwietnia 2020 roku.

Program szkolenia składa się z czterech części i został właśnie zatwierdzony przez metropolitę wrocławskiego. Dwie pierwsze obejmują wiedzę teoretyczną oraz normy prawne, dotyczące kamerzystów i fotografów. Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia z zakresu liturgiki i teologii, zdobywając m.in. wiedzę na temat udzielania sakramentów i sakramentaliów czy na temat przestrzeni liturgicznej ze szczególnym uwzględnieniem prezbiterium jako miejsca zarezerwowanego dla przewodniczącego liturgii i posługujących. Następnie zostaną im zaprezentowane najważniejsze punkty wskazań Komisji ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego KEP, dotyczące fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii.

Kolejny etap odbywać się będzie w jednej ze świątyń, gdzie na zaaranżowanych sytuacjach zostaną zaprezentowane przykłady zachowań pozytywnych i negatywnych wraz z komentarzem fotografa kościelnego. Na zakończenie przewidziany jest egzamin weryfikujący wiedzę uczestników.

Szkolenie, z upoważnienia metropolity wrocławskiego, prowadzi grupa medialna Johanneum, spotkania odbywają się w budynku przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu.

Chętni do udziału w kursie mogą się zapisywać, wysyłając zdjęcie w formacie jpg (takie, jakie ma być zamieszczone na legitymacji potwierdzającej odbycie szkolenia) oraz dane (imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania) na adres:  foto@archidiecezja.wroc.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

inf. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content