Centrum Aktywności Lokalnej na Przedmieściu Oławskim

mat.pras.

Zajęcia dla młodzieży, kreatywne warsztaty, miejsce działań seniorów, aktywistów i przedsiębiorców – to oferta Centrum Aktywności Lokalnej „Nowe Łąki” otwartego przy ul. Traugutta 81 we Wrocławiu.

Obiekt znajduje się na Przedmieściu Oławskim, w oficynie z końca XIX wieku, która przeszła całkowitą rewitalizację. Projekt wykonała pracownia ch+ architekci.

Budynek wyglądał nieciekawie, ale zrobiliśmy ekspertyzę i okazało się, że można go wykorzystać – mówiła w trakcie konferencji Urszula Badura, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich, który nadzorował rewitalizację kamienicy. – W rezultacie otrzymaliśmy ok. 450m2 powierzchni użytkowej i dobudowaliśmy jedno piętro. Z ciekawostek – na jednej ze ścian umieściliśmy budki lęgowej dla jerzyków, posadziliśmy bluszcz. Realizując prace zadbaliśmy także o zachowanie jawora, który rośnie w pobliżu.

Podczas otwarcia prezydent miasta Jacek Sutryk przekazał klucze Kamili Kamińskiej ze Stowarzyszenia Edukacja Krytyczna, która od dziś będzie koordynowała działania w Centrum.

Pierwsze zajęcia jeszcze w tym tygodniu

W środku znajdziemy dwie sale przystosowane do zajęć ruchowych, salę warsztatową dla seniorów, biura animatorów, przestrzeń coworkingu, zaplecze sanitarne oraz dobudowany taras. Pierwsze zajęcia ruszają w tym tygodniu, zapraszamy na naszą stronę „Nowe Łąki” – mówi Kamila Kamińska:

Koordynacją spotkań w Centrum „Nowe Łąki” zajmują się animatorzy i pedagodzy ze Stowarzyszenia Edukacja Krytyczna, we współpracy z aktorami, trenerami jogi czy tańca – dodaje Kamila Kamińska:

Zajęcia cyrkowe dla dzieci, gimnastyka dla seniorów, poranki dla mam

Udział w zajęciach Centrum Aktywności Lokalnej jest bezpłatny. Skorzystać z nich mogą wszyscy mieszkańcy. We wtorki oraz czwartki działa tu klub dla dzieci cyrkowych, w środy poranki dla mam, a w czwartki i piątki zajęcia ruchowe dla seniorów. Regularny harmonogram pojawi się w lutym.

Rewitalizacja wrocławskich osiedli

Na Przedmieściu Oławskim jest wiele miejsc, którym wciąż można nadać funkcję społeczną, dwa z nich przeszły ostatnio rewitalizację – tłumaczy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk:

Centra Aktywności Lokalnej powstały w wyniku konkursów dla organizacji pozarządowych. Będą się działy tutaj dobre rzeczy – mówi dalej prezydent:

Wsparcie unijne z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Obiekt przy ul. Traugutta 81 jest uzupełnieniem budynku, który oddano do użytku na początku stycznia 2020 r. przy ul. Prądzyńskiego 39A. Całkowita wartość projektu (oba centra aktywności) wyniosła ponad 4,5 miliona złotych, z czego ponad 3,5 mln zł to dofinansowanie unijne.

Zakres inwestycji objął m.in. remont instalacji, okładzin, elewacji, dachu, naprawę i wymianę elementów konstrukcyjnych, remont sanitariatów; zagospodarowanie najbliższego otoczenia, zagospodarowanie terenu w najbliższym otoczeniu budynku, oświetlenie podwórka z elewacji budynku.

Ponadto budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i słabowidzących (czujniki ruchu, winda, oznakowanie w alfabecie Braille’a, kontrasty kolorystyczne w oznakowaniu).

mat. pras./ Daria Detlaf

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content