Żórawina pomaga chrześcijanom w Syrii

mat.pras.

Po raz kolejny mieszkańcy rolniczej gminy Żórawina podczas Orszaku Trzech Króli będą zbierać ofiary dla chrześcijan Kościoła Męczenników – dla syryjskiej miejscowości Malula.

Środki zebrane podczas zbiórki przeznaczone zostaną na kupno 1 hektara ziemi rolnej na Bliskim Wschodzie.

                Malula leży 50km od Damaszku. Mieszkańcy miasteczka do dziś odczuwają skutki wojny. Brakuje niemal wszystkiego – pracy, jedzenia, bieżącej wody, opieki medycznej czy  prądu. W 2019 roku wierni pięciu parafii z terenu gminy: Żórawiny, Węgier, Jaksonów, Turowa oraz Rzeplina, zebrali blisko 7 tys. euro na zakup traktora dla tamtejszych chrześcijan (150 rodzin). Ten dar dolnośląskiej gminy Żórawina pozwolił im  zacząć godnie żyć; uprawiać  rozminowane pola,  zniszczone i zaniedbane podczas wojny.

W tym roku cel zbiorki to zakup hektara pola, który zostanie zakupiony  przez mieszkańców gminy Żórawina dla społeczność chrześcijan w Syrii.

„Jestem przekonany, że nasi mieszkańcy po raz kolejny okażą swoją hojność i będziemy mogli pomoc naszym braciom i siostrom, którzy do dziś cierpią z powodu wyznawanej wiary – mówi proboszcz Żórawiny ks. Cezary Chwilczyński. Jako gmina rolnicza, pomagamy  bardzo konkretnie rolnikom w Maluli.  Realizujemy ten projekt wraz z „Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc  Kościołowi w Potrzebie”

Nasza pomoc wyraz solidarności z mieszkańcami tamtego regionu. Dzięki tej zbiórce wiedzą, że o nich pamiętamy.  W Maluli – mieście syryjskich męczenników mieszkańcy mówią  w języku aramejskim – tym samym, którym posługiwał się Chrystus. Ta pomoc pozwoli na pozostanie w tamtym rejonie wielu rodzinom, pomoże im również w utrzymaniu się i pozwoli im nie cierpieć głodu.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content