„Cuda, cuda ogłaszają” – 10. Orszak Trzech Króli

fot. Radio Rodzina

Tradycyjnie w święto Trzech Króli, uroczystość Objawienia Pańskiego z Ostrowa Tumskiego wyruszył Orszak Trzech Króli. To już dziesiąta, jubileuszowa edycja.

W kolumnie orszakowej pojawiły się wszystkie dotychczasowe „Święte Rodziny”. W orszaku wziął udział także Franciszek, który grał rolę pierwszej Bożej Dzieciny w 2011 roku. Pojawiła się nowa postać – św. Jan Chrzciciel, patron Wrocławia.

Mówiła Elżbieta Woźniak-Łojczuk, rzecznik prasowa wrocławskiego Orszaku.

W tegorocznym Orszaku Trzech Króli wzięło udział ponad 400 aktorów: pastuszkowie, aniołowie, dwórki i rycerze, dwórki.

Ula, Helena i Ksawery powiedzieli nam dlaczego uczestniczą w Orszaku Trzech Króli.

Pani Natalia i pani Mariola pomogły nam odgadnąć z jakiej kolędy pochodzą słowa będące hasłem tegorocznego Orszaku – „Cuda, cuda ogłaszają”.

Wrocławianie czynnie uczestniczyli w Orszaku śpiewając kolędy:

Boże Dziecię ubogaca nas swoim ubóstwem, daje nam miłość i pokój – podkreślił abp Józef Kupny, metropolita wrocławski po wspólnej modlitwie Anioł Pański.

Trzech mędrców – Kacper, Melchior i Baltazar, w których role wcielili się strażnicy miejscy złożyli pokłon Dziecięciu ofiarowując dary: złoto, kadzidło i mirrę.

Bądźmy dla siebie życzliwi, kochajmy się – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, dziękując wrocławianom za tworzenie pięknej tradycji.

Podczas Orszaku Trzech Króli Caritas już po raz trzeci przeprowadziła zbiórkę pieniędzy dla Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży. Na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie z zespołem Arka Noego.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content