Autobus dla osób bezdomnych wyjeżdża na ulice Wrocławia. Gdzie można o spotkać?

street bus

Tzw. Streetbus pojawi się na ulicach Wrocławia już 4 stycznia. Specjalny autobus, w którym osoby bezdomne będą mogły ogrzać się i zjeść ciepły posiłek, będzie kursował po ulicach codziennie aż do 12 kwietnia. 

Początkiem trasy Streetbusa jest przystanek przy ulicy Sieradzkiej, na którym pojazd zamelduje się o godz. 20:00 i spędzi 25 minut. Przez ten czas potrzebujący mogą skorzystać z ciepłego posiłku i ogrzać się, a następnie udać w drogę do Ogrzewalni św. Brata Alberta dla Osób Bezdomnych przy ul. Gajowickiej.

To właśnie tu znajduje się ostatni przystanek Streetbusa. Wcześniej zatrzyma się on w kilku innych miejscach, które zostały zdiagnozowane jako te, gdzie osób bezdomnych jest najwięcej. Dłuższe postoje zaplanowano na przystankach Sieradzka, Bzowa (Centrum Zajezdnia), Katedra, Sucha i Zaporoska, kilka innych zaś będzie funkcjonowało jako przystanki „na żądanie”.

W Streetbusie cały czas obecni będą streetworkerzy oraz wolontariusze z organizacji pozarządowej MiserArt, którzy nie tylko nakarmią i zatroszczą się o potrzebujących, ale również udzielą wszelkich informacji na temat uzyskania dalszej pomocy. Kursowanie specjalnego autobusu zaplanowano na godziny 20:00-23:30, aby zapewnić osobom bezdomnym możliwość ogrzania się, kiedy temperatura powietrza gwałtownie spada.  

źródło: www.kochamwroclaw.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content