Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk: Kwestia zarobków niech przestanie być tabu!

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Smog, inwestycje w 2020 roku, zarobki urzędników i polityków, otwarcie Centrum Aktywności Lokalnej na Przedmieściu Oławskim, spotkanie Taizé, Orszak Trzech Króli – te tematy m. in. podjęliśmy w rozmowie z prezydentem miasta Wrocławia – Jackiem Sutrykiem.

– Co z tego, że wymieniamy coraz więcej pieców, co z tego, że ogłosiłem program antysmogowy z kwotą 330 mln zł, by pozbyć się niskoklasowych pieców, jeśli będziemy mieć problem z efektem nawiewania. Apeluję do wszystkich samorządowców, państwa polskiego – musi być jeden wielki solidny program, mówił na antenie Radia Rodzina  w audycji „Poranny Gość” Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia.

Prezydent zaapelował także do mieszkańców Wrocławia.

We Wrocławiu obecnie wymieniono ok. 5 tys. Kotłów w ostatnich latach. To więcej niż w innych wojewódzkich miastach. Wyprzedza nas tylko Kraków.

Z Jackiem Sutrykiem rozmawialiśmy także o otwarciu Centrum Aktywności Lokalnej przy. Ul Prądzyńskiego na Przedmieściu Oławskim.

W audycji „Poranny Gość” nawiązaliśmy także do artykułu, który ukazał się na łamach wrocławskiej prasy dotyczącego zarobków w administracji na szczeblu samorządowym i rządowym.

– Mam nadzieję, że w Polsce doczekamy się uczciwej dyskusji na ten temat, dodaje prezydent Wrocławia.

Jacek Sutryk zaprosił mieszkańców Wrocławia do udziału w Orszaku Trzech Króli 6 stycznia.

Orszak wyruszy z Ostrowa Tumskiego o godz. 12:30, następnie przejdzie do Rynku, gdzie ok. godz. 14:00 odbędzie się uroczysty pokłon Trzech Króli oraz koncert Arki Noego.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content