Proboszcz parafii katedralnej: Jesteśmy jednością w różnorodności

fot. Radio Rodzina

Już trzeci dzień 42. Spotkania Młodych Taizé Wrocław. Za nami poranne modlitwy w parafiach. Radio Rodzina zajrzało do parafii katedralnej. O godz. 9.00 Mszy św. przewodniczył ks. Paweł Cembrowicz.

W trakcie Eucharystii proboszcz przypomniał młodym ludziom, że są oni jednością przy Chrystusie, co widać w trakcie ekumenicznego spotkania.

Jaki wymiar ma spotkanie młodych dla parafii katedralnej? – Jest to rzeczywistość orzeźwiająca. Zarówno młodzi uczestnicy ESM oraz goszczący pielgrzymów parafianie uczestniczą wspólnie w modlitwach.

Księża na Ostrwie Tumskim także są osobami przyjmującymi pielgrzymów z różnych zakątków świata. Na probostwie parafii katedralnej mieszka trzech braci Taizé, dodaje proboszcz parafii katedralnej.

Hasłem tegorocznego spotkania jest „Zawsze w drodze, nigdy niewykorzenieni”

Czego życzymy młodym ludziom na nowej drodze, w Nowym Roku 2020?

Wspólne modlitwy odbywają się w kościołach w centrum miasta: w Katedrze św. Jana Chrzciciela, Katedrze greckokatolickiej św. Wincentego oraz św. Jakuba, Ewangelickim Kościele Opatrzności Bożej, Kolegiacie Świętego Krzyża oraz kościołach: NMP na Piasku, św. Elżbiety (Garnizonowym), Najświętszego Imienia Jezus, św. Wojciecha i kościele Bożego Ciała, a także w Hali Stulecia o godz. 19.00.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content