Gospodarzem Taizé w 2020 roku będzie Turyn!

fot. Radio Rodzina

43. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w 2020 roku odbędzie się w Turynie, we włoskim Piemoncie. Oficjalną wiadomość ogłoszono dziś we Wrocławiu, podczas wieczornej modlitwy w Hali Stulecia.

Byliśmy w Polsce, na północy. Teraz pojedziemy na południe. Spotkanie Taizé w 2020 roku odbędzie się w Turynie, we Włoszech.

ogłosił przeor wspólnoty Taizé, brat Alois

Wrocław odwiedziło ponad 15 tys. osób – dziękujemy

Za nami konferencja prasowa, w której uczestniczyli bracia ze wspólnoty Taizé, metropolita wrocławski abp Józef Kupny, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia.

Pasterz archidiecezji wrocławskiej podziękował uczestnikom ESM Taizé za przybycie, mieszkańcom za otwartość i gościnność oraz wolontariuszom za ogrom pracy włożonej w przygotowania. Arcybiskup Józef Kupny dodał też, że bez pomocy miasta Kościół nie poradziłby sobie z przyjęciem tak wielkiej liczby pielgrzymów.

Młodzi ludzie z Europy wnieśli w nasze życie dużo radości i za to jestem im wdzięczny.

Ducha jedności chcemy przekazać dalej

Staliśmy się dla siebie siostrami i braćmi. Mogliśmy się lepiej poznać i przede wszystkim wielbić razem Pana. Mam nadzieję, że uczestnicy spotkania przekażą to dobro dalej – mówi abp Józef Kupny:

Przygotowanie Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu dało parafiom impuls do przeżywania liturgii z większą radością, dodaje hierarcha:

Podziękowanie wrocławianom i mieszkańcom Dolnego Śląśka

Wrocław to miasto otwarte, ekumeniczne, szanujące tradycję. Miasto w którym wszyscy czują się jak w domu.

prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

43. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé będzie siódmym spotkaniem organizowanym we Włoszech. Wcześniej pielgrzymów czterokrotnie gościł Rzym oraz dwukrotnie Mediolan.

Spotkanie w Turynie rozpocznie się 28 grudnia 2020 roku i potrwa do 1 stycznia 2021 r.

Materiał przygotowała Daria Detlaf

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content