Za nami pierwsza noc pielgrzymów Taizé we Wrocławiu

fot. Radio Rodzina

Julia z Kijowa, Wiktoria z Rzeszowa oraz Karol z Torunia dzielą się z nami pierwszymi wrażeniami z pobytu w stolicy Dolnego Śląska w ramach 42. Spotkania Młodych.

Wiktoria Wąsacz z Rzeszowa uczestniczy w Taizé po raz drugi. W ubiegłym roku była z siostrą i koleżankami w Madrycie.

Z Kijowa do Wrocławia przyjechała Julia, która rok temu spotkanie przeżyła także w Hiszpanii.

– To moje drugie spotkanie w ramach Taizé. Zawsze jest cudowna atmosfera. Dobrzy ludzie, klimat. Mieszkamy w domu z miłą Panią, która jest bardzo przyjazna i sympatyczna. Rozmawiamy o życiu we Wrocławiu i o Chrystusie. Teraz zamierzam z koleżanką zwiedzić trochę miasto, może pójść do zoo, zobaczyć katedrę wrocławską, a wieczorem chcemy pójść na modlitwy do Hali Stulecia.

Po Strasburgu, Pradze, Bazylei przyszedł czas na Wrocław. Ideę spotkań Karolowi Katryńskiemu z Torunia zaszczepił wikary z parafii.

Wieczorne modlitwy w Hali Stulecia odbywają się  o godz. 19:00, natomiast modlitwy popołudniowe o godz. 13.00 w dziewięciu kościołach w centrum miasta: w Katedrze św. Jana Chrzciciela, Katedrze greckokatolickiej św. Wincentego oraz św. Jakuba, Ewangelickim Kościele Opatrzności Bożej, Kolegiacie Świętego Krzyża oraz kościołach: NMP na Piasku, św. Elżbiety (Garnizonowym), Najświętszego Imienia Jezus, św. Wojciecha i kościele Bożego Ciała.

Taizé z udziałem ok. 15 tys. pielgrzymów potrwa do 1 stycznia.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content