Wrocław wita pielgrzymów. Dziś początek ESM Taizé

fot. Radio Rodzina

Dziś rozpoczyna się we Wrocławiu 42. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taizé. Spotkanie ma charakter ekumeniczny, a jego hasło w tym roku nawiązuje do bycia w drodze.

Do Wrocławia ma przyjechać ok. 15 tys. pielgrzymów z Polski oraz Europy w wieku 16-35 lat. Wszyscy będą goszczeni przez mieszkańców Wrocławia oraz okolicznych miejscowości. Pielgrzymka potrwa do 1 stycznia.

Pierwsi pielgrzymi dotarli już ok. 8:00

Pierwsi pielgrzymi przyjechali do parafii katedralnej pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim. Przyjmujemy tu około 100 osób. Z Polski, Niemiec, Chorwacji czy Ukrainy – mówi koordynatorka Karolina Fiedler:

Na takie spotkanie parafie we Wrocławiu i okolicy przygotowywały się od miesięcy – tłumaczy Karolina:

Pielgrzymi gotowi na spotkanie

Jesteśmy gotowi na spotkanie z gospodarzami i z Wrocławiem – mówią pielgrzymi z Trójmiasta:

Popołudniowe i wieczorne modlitwy

Wrocławska Katedra będzie jednym z miejsc popołudniowych modlitw. Podczas nich usłyszymy kanony Taize przy akompaniamencie chórów oraz instrumentów. Do takiego zadania zgłosiły się m.in. uczestniczki z Kolonii:

Zamierzam poznać nowych ludzi i dużo śpiewać. Dlatego zapisałam się do chóru. Nasz autokar to 33 osoby, w tej parafii akurat zostanie czworo z nas. Będziemy przygotowywać się do modlitw w katedrze, a także do wieczornych spotkań oraz porannych na terenie parafii. Do tego warsztaty, niesamowicie się cieszę – mówią uczestniczki.

Wielka radość, serce rośnie – mówią gospodarze oraz parafianie, którzy zgłosili się do pomocy podczas witania pielgrzymów:

Mieszkańcy wciąż czekają na pielgrzymów

Od wczesnych godzin porannych na pielgrzymów czekają parafianie ze wspólnoty pw. Świętej Rodziny we Wrocławiu. Mówi Weronika Słowińska – koordynatorka ESM w parafii

Asia i Ewelina do Wrocławia przyjechały z niedaleka, bo z Łodzi, pociągiem razem z pasterzem diecezji abp. Grzegorzem Rysiem. W Europejskim Spotkaniu Młodych obie biorą udział po raz pierwszy.

„Zawsze w drodze. Nigdy nie wykorzenieni” – to hasło, pod jakim brat Alois, przełożony ekumenicznej wspólnoty z Taizé przedstawi młodym 5 propozycji działań na przyszłość. Propozycje te rozważane będą podczas spotkania we Wrocławiu.

Pełny program wydarzenia wraz ze spotkaniami otwartymi znajduje się <<tutaj>> oraz na stronie Taizé Wrocław.

mat. pras./Daria Detlaf

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content