Korzenie Świąt Bożego Narodzenia – rozmowa z biblistą

fot. pixebay.com

„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo”. Dziś przyglądamy się świętom Bożego Narodzenia w świetle zapowiedzi biblijnych. Korzeni narodzin Jezusa należy bowiem szukać w tradycji judeo-chrześcijańskiej, a my pytamy – co to znaczy dla współczesnych chrześcijan?

Ks. prof. Jan Klinkowski, biblista i wykładowca PWT we Wrocławiu, korzeni wiary szukał w Ziemi Świętej oraz na terytoriach, które obecnie należą do Iranu czy Turcji. W rozmowie z Darią Detlaf opowiedział o swoim doświadczeniu oraz tym, jak czytać Pismo Święte.

Podczas wędrowania starajmy się znaleźć te miejsca, które są miejscami naszej wiary.

– mówi ks. prof. Jan Klinkowski

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Cz.1:

Chrześcijanie po dziś tłumnie odwiedzają miejsca związane z narodzinami Jezusa w Betlejem. Pielgrzymka pomaga zrozumieć fakty, które zdarzyły się w historii:

Cz. 2:

Na początku pierwsze wspólnoty Kościoła obchodziły tylko Paschę. Potem próbowano ustalić datę przyjścia na świat Jezusa, w czym pomogło wydarzenie związane z Janem Chrzcicielem:

Cz. 3:

W Biblii znajdziemy wiele zapowiedzi profetycznych, które odnoszą się do narodzin Mesjasza. Bóg jest obecny w historii Izraela poprzez wydarzenia, których pamiątkę do dziś obchodzą i chrześcijanie, i żydzi:

Cz. 4:

Człowiek jest zawieszony w dwóch przestrzeniach: profanum i sacrum. Potrzebne są chwile, w których się zatrzymamy, bo problemem współczesnego świata jest brak czasu – dla drugiego człowieka i dla Boga.

– dodaje na koniec ks. prof. Jan Klinkowski

Emisja materiału na antenie Radia Rodzina już w czwartek, 26 grudnia, po godz. 19:00.

Zaprasza Daria Detlaf

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content