Dr GDDKiA Lidia Markowska podsumowuje rok 2018 i zapowiada nowe inwestycje drogowe

fot. Radio Rodzina

Cztery miesiące przed terminem kontraktowym zakończyły się prace przy budowie obwodnicy Bolkowa. Od weekendu można korzystać z nowej trasy. Z dyrektorką wrocławskiego i opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozmawiamy także o S3, S8 czy autostradzie A4.

Mówi Lidia Markowska – dyrektor wrocławskiego i opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Celem było usprawnienie układu komunikacyjnego Dolnego Śląska, wyprowadzenie ruchu ciężkiego z Bolkowa oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa dla użytkowników dróg.

W tej części województwa łączą się ważne szlaki komunikacyjne, tj. droga krajowa nr 5, droga krajowa nr 3 oraz droga ekspresowa S3.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską. Całkowita wartość projektu to 94 884 979,36 złotych.

Lidię Markowską pytaliśmy także na jakim etapie są prace rozbudowy autostrady A4 na najstarszym odcinku tej trasy od Wrocławia do Krzyżowej. – To dla nas priorytetowa sprawa. Tą drogę szczególnie monitorujemy– mówiła dyrektor wrocławskiego i opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 – Odcinek od Wrocławia do Krzyżowej nie spełnia w pełnym zakresie warunków technicznych przewidzianych dla autostrad, dodaje Lidia Markowska.

Inwestycja może kosztować 6 mld zł.

24 września Rada Ministrów podpisała rozporządzenie, w którym na Dolnym Śląsku przewidziano powstanie dwóch nowych tras ekspresowych S5 i S8.

Jakie drogi krajowe powstaną w przyszłym roku na Dolnym Śląsku?

– W 2020 r. nie będzie spektakularnych otwarć, ale będą widoczne prace na drogach, mówi dyrektor wrocławskiego i opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Chcemy, by powstał bezpieczny tunel i ponad 30 km odcinek trasy od Bolkowa do granicy – puentuje dr GDDKiA.

POSŁUCHAJ:Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl