Bp Dec: Dzisiaj naszym Betlejem jest każda świątynia

fot. ks. Grzegorz Umiński

– Chrystus przychodzi z darem pokoju niebieskiego. Beneficjentami Bożego pokoju są ludzie oddający Bogu chwałę poprzez modlitwę i udział w Eucharystii. Dzisiaj naszym Betlejem jest każda świątynia, w której sprawowana jest Eucharystia. Na każdym ołtarzu rodzi się Chrystus. Nieustannie możemy powierzać mu całe nasze życie – mówił bp Ignacy Dec. 

W gmachu Świdnickiej Kurii Biskupiej, 20 grudnia, odbyło się przedświąteczne spotkanie biskupa Ignacego Deca z duchowieństwem diecezji oraz z zaproszonymi gośćmi. Na tę okazję dzieci z Publicznego Przedszkola Sióstr Prezentek w Świdnicy przygotowały pantomimę Dolnośląskie Pielgrzymowanie – Jasełkowe Granie.

Była to również okazja do złożenia życzeń. Z okazji zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego, słuchaczom Radia Rodzina życzenia złożył bp Ignacy Dec:

Także bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej złożył świąteczne życzenia naszym słuchaczom:

Na spotkaniu byli obecni m. in. przedstawiciele duchowieństwa diecezji świdnickiej, siostry zakonne, pracownicy instytucji diecezjalnych, przedstawiciele kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i kościoła prawosławnego, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz służb mundurowych.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content