Kup choinkę- pomóż dzieciom chorym na nowotwór. Jak to zrobić?

fot. Radio Rodzina

Jak kupując świąteczne drzewko, podzielić się magią Bożego Narodzenia z potrzebującymi? To proste! Przy Stadionie Wrocław stanął Choinkowy Las, który pomaga małym pacjentom z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei”.

Choinkowy las

Tegoroczny Choinkowy Las zaprasza do pobicia ubiegłorocznego rekordu i pomagania dzieciom, które mierzą się z poważną chorobą. 10 złotych z każdego kupionego w Choinkowym Lesie drzewka przeznaczane jest na „Program Broviac. Krócej w szpitalu”. Unikalny w skali kraju projekt polega na wyposażaniu małych pacjentów i ich rodziców w nierefundowane preparaty i akcesoria do domowej pielęgnacji wkłucia centralnego. (Więcej o programie). Jedna kupiona przez wrocławian choinka to dwa dni krócej w szpitalu dla jednego dziecka! 

W ofercie Choinkowego Lasu znaleźć można jodłę kaukaską, jodłę kalifornijską, świerka srebrnego oraz świerka pospolitego. Choinki cięte i doniczkowe. Od 40 cm do 7 metrów.

Choinkowi eksperci z Green Partners przywitają każdego z szerokimi uśmiechami, pomogą dobrać idealne drzewko i pokażą sposób zamontowania go do stojaka w pięć sekund! A przede wszystkim serdecznie uściskają za pomoc i serce dla dzieci chorych na raka. Choinkowy Las we Wrocławiu Stadion Wrocław, al. Śląska 1, brama A.

Czynny codziennie od 5 do 23 grudnia w godzinach 9.00-21.00 (w dniach meczowych, 8 i 14 grudnia, do godziny 12.00) cały asortyment można zobaczyć na stronie.

Kupując – pomagasz

W klinice „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu leczy się co roku 2000 dzieci chorych na raka. To największy ośrodek onkologii dziecięcej w Polsce. W tym roku można pomóc im w powrocie do zdrowia kupując… choinkę! Choinkowy Las dla Przylądka Nadziei to wspólna idea Green Partners i Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. W ubiegłym roku, dzięki wrocławianom, kupującym świąteczne drzewka, na leczenie i opiekę nad dziećmi z „Przylądka Nadziei”, udało się zebrać ponad 11 tysięcy złotych.

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od 28 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów.

W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content