Wrocławskie imprezy biegowe w nowym roku

mat.pras.

O północy w sylwestrową noc, ruszą zapisy do 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Trasa 38. PKO Wrocław Maratonu zostanie wyznaczona poza granicami Wrocławia.

W poprzednich latach pakiety startowe znajdowały nabywców w rekordowym tempie – kilkanaście tysięcy miejsc rozchodziło się w około dwa tygodnie. W nadchodzącej edycji imprezy będzie miało możliwość wystartować ponownie 13 000 zawodniczek i zawodników. Wszyscy, którzy nabędą pakiet wystartują ze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu 20. czerwca 2020 r. o 22:00. Uczestnicy ponownie zakończą trasę na torze żużlowym tej historycznej areny, jednak po raz pierwszy w historii przebiegną wcześniej przez wnętrze zabytkowego budynku wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO – Hali Stulecia!

Prawdziwa rewolucja czeka jednak wrocławski maraton. Impreza, która odbędzie się 20. września 2020 r. niejako „wróci do korzeni”. Podobnie, jak w dziesięciu pierwszych edycjach Maratonu Ślężan (w latach 1983 – 1992), część trasy 38. PKO Wrocław Maratonu zostanie wyznaczona poza granicami Wrocławia! Biegacze wyruszą bowiem w trasę o 9:00, z Rynku w Kątach Wrocławskich, metę przekroczą zaś na torze żużlowym Stadionu Olimpijskiego w Stolicy Dolnego Śląska. No dodatek, po raz pierwszy w polskim środowisku biegowym, mieszkańcy Wrocławia dostaną możliwość bezpłatnego ukończenia maratonu! Każdy z uczestników programu Nasz Wrocław 365, który zaznaczy odpowiednią opcję przy rejestracji, otrzyma zwrot kosztów udziału w 38. PKO Wrocław Maratonie po przekroczeniu linii mety.

Dla wszystkich, którzy wolą poznawać Wrocław w wolniejszym, spacerowym tempie, 19. września 2020 odbędzie się – już po raz trzeci – WrocWalk Marathon. W poprzednich edycjach „spaceru na medal” maszerowało łącznie ponad 3100 uczestników bez ograniczeń wiekowych.  Podobnie jak dotychczas, każdy chętny po dokonaniu zapisu i uiszczeniu niewielkiej opłaty startowej odbierze mapę – kartę uczestnika z zaznaczonymi punktami do odwiedzenia. W każdym z nich otrzyma pieczątkę i będzie mógł zwiedzić każde z miejsc z przewodnikiem. Do wyboru będą dwie „trasy”, obie kończące się na Stadionie Olimpijskim. Tam, po okazaniu opieczętowanej karty, „spacerowicze” zostaną udekorowani pamiątkowymi medalami. Czas wędrówki ani dokładna trasa nie są mierzone. Zapisy do 38. PKO Wrocław Maratonu i WrocWalk Marathon 2020 zostaną otwarte w drugiej połowie I kwartału 2020.

11. listopada 2020 po raz drugi pojawi się okazja do świętowania najważniejszego święta narodowego w aktywny sposób – Wrocławski Bieg Niepodległości 2020. W pierwszej edycji wyczerpano pełen limit 3000 uczestników, w związku z czym liczba pakietów zostanie zwiększona do 4000. Ponownie start i meta zostaną umiejscowione na terenie wrocławskiego Rynku, a biegaczom będą towarzyszyć dodatkowe patriotyczne atrakcje i okazje do uroczystego celebrowania kolejnej rocznicy powrotu Rzeczpospolitej na mapy Europy.

Kalendarium 2020:

  • 01.01., godz.: 0:00 – start zapisów do 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu
  • luty/marzec – start zapisów do 38. PKO Wrocław Maratonu i WrocWalk Marathon 2020
  • 20.06. – 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton
  • 19.09. – WrocWalk Marathon 2020
  • 20.09. – 38. PKO Wrocław Maraton
  • 11.11. – Wrocławski Bieg Niepodległości 2020

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content