Przyjmij pielgrzymów! Wciąż potrzeba kilku tysięcy miejsc

mat. pras.

Do rozpoczęcia 42. Europejskiego Spotkania Młodych Taize we Wrocławiu zostały dwa tygodnie. Wciąż potrzeba kilku tysięcy miejsc dla pielgrzymów, którzy przyjadą do stolicy Dolnego Śląska.

ESM odbywa się we Wrocławiu po raz trzeci. W 1989 roku wrocławianie okazali wielką gościnność i podnieśli poprzeczkę innym miastom.

Mówi br. Marek ze wspólnoty Taize.

Bracia mają nadzieję, że i tym razem wszyscy uczestnicy spotkania znajdą miejsce w domach mieszkańców. I, jak podkreślają, pielgrzymi nie szukają komfortu!

Pielgrzymi przyjadą do Wrocławia z różnych krajów, będą mówić w różnych językach i znajdą sposób na to, by porozumieć się z gospodarzami. Brat Marek wspomina pomysłowych Włochów.

ESM rozpocznie się 28 grudnia, pielgrzymi spędzą na Dolnym Śląsku 5 dni i 4 noce. Z gospodarzami będą widzieć się na śniadaniach, a potem dopiero późnym wieczorem.

Aby przyjąć pielgrzymów, wystarczy zgłosić się do swojej parafii lub Centrum Przygotowań przy ul. Piastowskiej 1A we Wrocławiu. Wniosek można również wypełnić przez internet na stronie taizewroclaw.pl.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content