Drugi dzień „polskiego Davos” w Karpaczu

fot. PJB

Z udziałem kilkuset gości polskich i zagranicznych w Karpaczu odbywa się IV Forum Przemysłowe. Po raz kolejny w spotkaniu uczestniczą przedstawiciele przemysłu, parlamentarzyści, eksperci, ekonomiści, naukowcy i dziennikarze.

– Karpacz powoli możemy nazywać „polskim Davos” i do tego dążymy, mówi Cezary Przybylski – marszałek Województwa Dolnośląskiego.

– Na Dolnym Śląsku zbudowaliśmy „złoty trójkąt” – biznes, nauka samorząd i instytucje rządowe, dodaje marszałek.

W trakcie IV Forum Przemysłowego prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski chce się podzielić swoim doświadczeniem, ale także trudnościami, które wiążą się z wprowadzaniem pewnych innowacji.

Pozytywne wrażenia po panelu dotyczącym Kolei Dolnośląskich miał Tymoteusz Myrda – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.


W Karpaczu poruszane są tematy z obszarów: inwestycje, społeczeństwo,gospodarka, innowacje, infrastruktura

Mówi radny sejmiku województwa dolnośląskiego – Dariusz Stasiak.

W panelu poświęconym innowacji w turystyce wziął udział Michał Bobowiec – wicemarszałek województwa.

W spotkaniu bierze udział m. in. Wiceminister Rozwoju – Wojciech Murdzek czy węgierski Minister Stanu w Ministerstwie Innowacji i Technologii – Zsigmond Perenyi.

Podczas IV Forum Przemysłowego w Karpaczu zostanie podpisane memorandum o współpracy między Konsulatem Honorowym Gruzji we Wrocławiu i Polsko-Gruzińską Izbą Przemysłowo-Handlową. Wydarzenie zakończy się dziś (13 grudnia).

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content