Zero waste w kuchni, czyli jak nie marnować jedzenia. Za nami spotkanie w CRZ Krzywy Komin

fot. Radio Rodzina

„Wykorzystuję – nie marnuję!” – to tytuł kampanii społecznej, którą pilotażowo uruchomił Dolny Śląsk. Akcja zwraca uwagę na nasze nawyki konsumpcyjne, bo od ich zmiany zależy ilość wytwarzanych odpadów, a także to, ile pieniędzy możemy zaoszczędzić

W CRZ Krzywy Komin odbyła się dziś (12.12) konferencja połączona z warsztatem kulinarnym spod szyldu „zero waste” Sylwii Majcher, dziennikarki, autorki bloga oraz książki „Gotuję, nie marnuję”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób, m.in. studenci wrocławskich uczelni:

Kwestią marnowania żywności zajmuje się też w swojej pracy doktorskiej Michał Misiak z Uniwersytetu Wrocławskiego:

Organizatorzy podkreślają, że w gospodarce obiegu zamkniętego (GOZ) uczestniczą wszyscy, od przedsiębiorców, poprzez samorządy, aż po konsumentów. Dlatego obok uruchomionej już kampanii „Wrocław nie marnuje” startujemy z akcją „Dolny Śląsk nie marnuje” – tłumaczy Justyna Lasak, zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki w Wydziale Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego:

W spotkaniu uczestniczyli też seniorzy. O tym jak przyrządza się gołąbki i tzw. dania „z niczego” opowiada p. Barbara Iwanowska:

Na Święta i Sylwestra możemy wykorzystać innowacyjne przepisy, by zrobić komuś słodki prezent, dodaje na koniec Sylwia Majcher:

Kolejne warsztaty o podobnej tematyce będą przeprowadzane w nowym roku. Udział w nich jest bezpłatny.

Mat. przyg. Daria Detlaf

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content