Rozpoczęło się Forum Przemysłowe w Karpaczu

fot. Radio Rodzina

Wydarzenie już po raz czwarty przyciągnęło do „polskiego Davos” i stolicy zimowych sportów na Dolnym Śląsku kilkuset gości polskich i zagranicznych. Są wśród nich przedstawiciele przemysłu, parlamentarzyści, eksperci, ekonomiści, naukowcy i dziennikarze.

– Takie spotkania służą m. in. wymianie doświadczeń. Wszystkim uczestnikom forum zależy na rozwoju regionu, mówi Marcin Krzyżanowski – wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Wicemarszałek województwa będzie uczestnikiem dwóch paneli poświęconych tematyce kapitału społecznemu oraz ochronie zdrowia.

– W trakcie takich wydarzeń tworzą się pomysły jak np. e-recepta, która wejdzie w życie od 8 stycznia, dodaje Marcin Krzyżanowski.

W spotkaniu uczestniczy Robert Raczyński – prezydent miasta Lubina, który podkreśla, że Forum Przemysłowe w Karpaczu służy przedstawieniu różnych opinii, o których często niewiele wiemy.

Dla prezydenta Lubina najważniejszym tematem, który będzie poruszany podczas wydarzenia jest obywatelskość.

– To spotkanie biznesu, ale także dla naszych partnerów zagranicznych. Mam nadzieję, że stworzy to nową przestrzeń inwestycji dla naszych firm, mówi Karol Przywara – dyrektor ds. współpracy z zagranicą Urzędu Marszałkowskiego.

Jednym z tematów w trakcie debaty będzie współpraca między Polską a Czechami w zakresie turystyki oraz połączeń kolejowych.

W Karpaczu odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, rozmów, prezentacji i bloków tematycznych. Poruszane będą tematy z obszarów: inwestycje, społeczeństwo, gospodarka, innowacje, infrastruktura. W spotkaniu bierze udział m. in. Wiceminister Rozwoju – Wojciech Murdzek czy węgierski Minister Stanu w Ministerstwie Innowacji i Technologii – Zsigmond Perenyi.

Czwartkowe wydarzenie zakończy się galą wręczenia nagród. Forum Przemysłowe potrwa do piątku – 13 grudnia. Podczas IV Forum Przemysłowego w Karpaczu zostanie podpisane memorandum o współpracy między Konsulatem Honorowym Gruzji we Wrocławiu i Polsko-Gruzińską Izbą Przemysłowo-Handlową.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content