LG Electronics zainwestuje w aglomeracji wrocławskiej kilkaset milionów złotych

fot. um.wroc.pl

Koncern LG zainwestuje ponad 320 mln zł w aglomeracji wrocławskiej. Spółka LG Electronics Wrocław będzie u nas produkować separatory bezpieczeństwa, mające zastosowanie w bateriach litowo-jonowych, wykorzystywanych m.in. w samochodach elektrycznych.

Dla koreańskiego giganta to element długofalowego planu inwestycyjnego. LG realizuje go we współpracy z polskimi władzami oraz przy szczególnym wsparciu władz Wrocławia oraz Gminy Kobierzyce.

LG jest obecny w aglomeracji wrocławskiej od ponad 10 lat, natomiast teraz to połączenie biznesowe weszło w zupełnie nową fazę. – Wrocław dzięki inwestycjom naszych partnerów stanie się ważnym ośrodkiem w zakresie rozwoju elektromobilności w skali europejskiej i globalnej – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia:

Spółka pod koniec sierpnia 2019 roku otrzymała wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, spełniając kryteria zrównoważonego rozwoju. To oznacza, że nowy projekt LG nie zagraża środowisku naturalnemu, a utworzone miejsca pracy dla techników i inżynierów odznaczać się będą wysoką jakością. – Chcemy zatrudnić w sumie 150 osób – mówi Sebastian Stadnik, Dyrektor Zarządzający LG Electronics:

W związku z zastosowaniem nanomateriałów cały proces technologiczny odbywa się w specjalnie przystosowanych „clean roomach”, tłumaczy dyrektor:

Przykładowe zdjęcia z zakładu, pokazujące produkcję separatorów:

Proces inwestycyjny jest w trakcie realizacji, a pierwsze dostawy produktów do klientów przewidziane są na luty 2020 roku. Jednym z głównych klientów będzie firma LG Chem Energy. Trwają też zaawansowane rozmowy z innymi firmami.

mat. pras./ Daria Detlaf

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content