Wigilie dla samotnych i potrzebujących. Gdzie? Kiedy? [SPRAWDŹ]

Wigilia Caritas

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres, którego nikt nie powinien przeżywać w samotności. W związku z tym kilka wrocławskich instytucji postanowiło zorganizować tradycyjne, wigilijne spotkania dla samotnych i potrzebujących. Co ważne, w tym roku nie będzie organizowanej miejskiej Wigilii na placu Gołębim.

Wigilia pełna ciepła w Czasoprzestrzeni

– Jeżeli z różnych powodów nie masz z kim spędzić tego wyjątkowego dnia, jakim jest Wigilia, to zapraszamy Cię do nas. W hali zabytkowej zajezdni tramwajowej przygotujemy Wigilię dla 450 osób. Będą choinki, świece i stroiki. Zjesz wraz z nami tradycyjne potrawy wigilijne, zaśpiewasz kolędy, posłuchasz muzyki, połamiesz się opłatkiem. Nie obędzie się też bez prezentów – zachęcają do udziału we wspólnej Wigilii w Czasoprzestrzeni organizatorzy.

Bramy zostaną otwarte o godzinie 13.00, z kolei uroczystość rozpocznie się godzinę później. – Staramy się, aby nasz projekt był jak najbardziej ekologiczny, dlatego uszyliśmy obrusy, a potrawy podamy na biodegradowalnych naczyniach. Nic się nie zmarnuje, a ewentualne nadwyżki przekażemy Foodsharing Wrocław – tłumaczą w Czasoprzestrzeni.

W organizacji tego przedsięwzięcia, na blisko 400 osób, pomaga 50 wolontariuszy oraz liczne firmy i osoby prywatne, które przekazały pieniądze i produkty spożywcze na ten cel. Projekt ma poparcie Urzędu Miejskiego Wrocławia i został objęty patronatem prezydenta miasta Jacka Sutryka. 

Wigilia organizowana jest przez Stowarzyszenie Tratwa, Fundację Wolne Miejsce i Fundację Wieża Babel.

Wigilia Charytatywna fundacji Weźpomóż.pl

16 grudnia (poniedziałek) w Centrum Koncertowym A2 przy ul. Góralskiej 5 zaplanowano wspólną Wigilię Charytatywną dla tysiąca osób. Zostanie ona zorganizowana w dwóch turach: o godzinie 14.00 i o 16.00.

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w Wigilii mogą zapisywać się telefonicznie (508 10 10 16) lub przez formularz kontaktowy na stronie wezpomoz.pl.

Na gości czekać będą ciepłe, wigilijne posiłki oraz paczki świąteczne. Imprezę umilą występy przedszkolaków oraz recital wrocławskiego wokalisty i aktora Tomasza Krajewskiego.

Organizatorzy czekają także na zgłoszenia wolontariuszy, którzy wsparliby przedstawicieli fundacji Weźpomóż.pl w pakowaniu paczek i wydawaniu potraw wigilijnych, a także sponsorów gotowych przekazać produkty spożywcze lub wesprzeć fundację finansowo

Wigilie dla samotnych i potrzebujących organizują także:

  • Fundacja Sancta Familia, przy ul. Monte Cassino 68. Wigilia zaplanowana między 20 a 24 grudnia. Zostanie wydanych do 240 świątecznych posiłków.
  • Fundacja Antoni, al. Jana Kasporicza 26. Wigilia zaplanowana 20.12.2019 r. dla 500 osób.
  • Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, ul. Katedralna 7. Wigilia zaplanowana na 23.12.2019 r. w godz. 18-20 dla 250 mieszkańców.
  • IV Wigilia Leśnicka, 15 grudnia, godz. 14.00. Otwarte spotkanie adresowane do wszystkich mieszkańców pobliskich osiedli.

źródło: www.wroclaw.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content