Medaliści i trenerzy z Dolnego Śląska z nagrodami władz województwa

fot. Radio Rodzina

Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał nagrody 65 zawodnikom, medalistom i trenerom, którzy w tym roku reprezentowali nasz region, zdobywając osiągnięcia na najważniejszych imprezach w Polsce i na świecie.

Gala wręczenia nagród sportowych odbyła się w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Wyróżnieni otrzymali od tysiąca do 4,5 tys. złotych za wybitne osiągnięcia w 13 dyscyplinach sportowych. – Chcemy nagradzać sportowców za ciężką pracę i wysokie osiągnięcia – mówi Michał Bobowiec, członek zarządu województwa:

Pływak Igor Hrehorowicz w tym roku reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Londynie, zdobywając 5-te miejsce. Zofia Janelli, szpadzistka z KS Szpada Wrocław, zdobyła brąz na MŚ U17 w Toruniu:

Nie wszyscy sportowcy mogli pojawić się na gali osobiście. Część z nich wciąż się uczy i musiała zostać na zajęciach, dlatego w imieniu nagrodzonych wyróżnienia odebrali ich rodzice.

Mówił pan Jakub Litorowicz, którego córka Sara zdobyła wraz z partnerem złoto podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Tańcu Towarzyskim.

Zarząd Województwa Dolnego Śląska nagrodził w sumie 50 zawodników oraz 15 trenerów.

mat. pras. / DD

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content