Nowy szef Wrocławskich Bezpartyjnych o strategii stowarzyszenia (POSŁUCHAJ)

fot. Radio Rodzina

Karol Przywara, działacz Bezpartyjnych Samorządowców i dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Marszałkowskim stanął na czele Stowarzyszenia Bezpartyjny Wrocław.

– Po roku od wyborów samorządowych musimy zebrać swoje szeregi, w których startowaliśmy do rady miejskiej, mówi Karol Przywara.

– Pierwszym krokiem dla nas będą wybory do rad osiedli w 2021 r. Chcemy nadać im więcej uprawnień, więc do czasu wyborów zaproponujemy własny pomysł na ich funkcjonowanie. Przedstawią go nasi radni – na osiedlach posiadamy sporą reprezentację – dodaje nowy Prezes Bezpartyjnych.  

Członkiem Rady Programowej stowarzyszenia został Cezary Przybylski, Marszałek Województwa. Oprócz niego w Radzie zasiadają jeszcze m.in. Patryk Wild, radny województwa oraz Patryk Hałaczkiewicz z Ruchu Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Bezpartyjny Wrocław w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich we Wrocławiu wystawił kandydaturę Katarzyny Obary – Kowalskiej, która uzyskała 3. wynik. Komitet, który startował w wyborach do Rady Miejskiej uzyskał blisko 8 % głosów. Oprócz Karola Przywary w skład Zarządu Stowarzyszenia weszli także Jacek Hamkało ( ustępujący Prezes) oraz Michał Tekliński, przewodniczący Rady Nadzorczej Dolnośląskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.  

Z liderem Stowarzyszenia Bezpartyjny Wrocław rozmawialiśmy także o kandydaturze na urząd prezydenta RP z ramienia Bezpartyjnych.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content