Hala Stulecia przyjazna środowisku

fot. Radio Rodzina

Wyeliminowanie plastikowych opakowań, zminimalizowanie zużycia papieru, stosowanie produktów z recyclingu, a przede wszystkim edukacja i uświadamianie swoich pracowników – to cele, jakie postawiła przed sobą Hala Stulecia. Bo chociaż sędziwa wiekiem, to nowoczesna i proekologiczna, chce chronić planetę i zamierza z nią przetrwać przynajmniej kolejne sto lat.

Przystąpienie do programu ZERO WASTE jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Hala Stulecia to duże przedsiębiorstwo i wprowadzenie prawidłowej segregacji odpadów, zminimalizowanie zużycia plastiku podczas imprez masowych, czy też zagwarantowanie organizatorom szerokiego dostępu do pitnej wody z kranu to skomplikowane zmiany generujące koszty i wymagające wprowadzenia nowych procedur. Dlatego zaczynamy od zmiany naszych nawyków, którymi chcemy zarazić kontrahentów i organizatorów wielkich wydarzeń – tak o wprowadzeniu programu zero waste w Hali Stulecia opowiada Magdalena Piasecka, prezes zarządu spółki. – W pierwszej kolejności zamieniliśmy wszystkie opakowania, kubki i sztućce w naszej kuchni na papier, karton i drewno, wszystko biodegradowalne.

Takich małych a przyjaznych środowisku zmian jest więcej: z biur Hali Stulecia na rzecz dzbanków z wodą znikają sukcesywnie plastikowe butelki, a z drukarek wypadają tylko niezbędne dokumenty. – Staramy się też zachęcać pracowników do wprowadzenia eko nawyków w życiu codziennym. Coraz częścią zauważam, że mijają mnie osoby z własną, filtrującą butelką, a zamiast plastikowych reklamówek na ramieniu wisi płócienna torba.

Projekt HALA NIE MARNUJE wpisuje się w lokalny program działań ZERO WASTE, do którego dołączyło już wiele wrocławskich jednostek i instytucji. Jest on swego rodzaju manifestem wobec hiperkonsumpcji i pokazuje, jak podejmować bardziej świadome i etyczne decyzje. Wypełnia też nasze zobowiązania wobec Ziemi, ochrony jej zasobów i troski o środowisko naturalne.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content