Od 6 grudnia jeździmy na suwak

Fot. spidersweb.pl

Od dziś kierowcy mają obowiązek tworzenia tak zwanych „korytarzy życia” oraz jazdy na suwak. Celem nowych regulacji jest ułatwienie służbom ratunkowym dojazdu do miejsca wypadku oraz upłynnienie ruchu.

O tym, czego dotyczą nowe przepisy, mówi naczelnik wydziału ruchu drogowego komendy stołecznej policji, młodszy inspektor Dariusz Ejsmont. „Korytarz życia do ułatwienie dla pojazdów uprzywilejowanych, kierowcy muszą się zbliżyć do krawędzi jezdni, byśmy mogli dojechać do osób potrzebujących pomocy” – powiedział młodszy inspektor Dariusz Ejsmont. W przypadku jazdy na suwak chodzi o ustąpienie pierwszeństwa kierowcy, który chce włączyć się do ruchu, gdy droga dwupasmowa zamienia się w jednopasmową.

Do tej pory tworzenie „korytarzy życia” oraz jazda na suwak były jedynie elementem kultury jazdy, dziś brak takiego zachowania jest już wykroczeniem. Młodszy inspektor Dariusz Ejsmont dodaje, że na polskich drogach wciąż wielu kierowców zachowuje się bardzo egoistycznie, jeżdżą bardzo szybko i uważają, że inni muszą się dostosować.

Za złamanie nowych przepisów kierowca może otrzymać mandat. Karani będą też kierowcy, którzy wykorzystają korytarze życia do ucieczki z zatorów drogowych.

IAR/Pszoniak/Lis/kwi/dw

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content