Pomóż osobom bezdomnym wymagającym pomocy. Korzystajmy z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

fot. Radio Rodzina

Okres jesienno – zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia szczególnie osób bezdomnych. Policjanci proszą o informowanie o osobach przebywających w opuszczonych, nieogrzewanych pomieszczeniach, które mogą być narażone na wyziębienie. W tym celu można skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest dostępna na stronie internetowej lub wykonać jeden telefon pod numer alarmowy 112.

Już teraz dolnośląscy policjanci docierają do osób przebywających w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach namawiając do skorzystania  ze schroniska, ogrzewalni czy darmowych jadłodajni. Jednak nie o wszystkich miejscach przebywania osób bezdomnych wiemy.

Dlatego, jeżeli ktokolwiek ma wiedzę na ten temat, można zgłosić takie miejsce korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W katalogu dostępnych zagrożeń KMZB znajduje się kategoria „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Opcja ta pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Można również skorzystać z funkcji dodania opisu. Taki zapis pozwoli na szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Informacje  o osobach bezdomnych wymagających pomocy można również przekazać dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content