Od Papui Nowej Gwinei po Ocean Arktyczny (Anima Mundi Project)

fot. Radio Rodzina

Zapraszamy na opowieści z 16-miesięcznej podróży dookoła świata Michała i Karoliny, w czasie której podjęli się kilku wymagających wypraw. Tego wieczoru usłyszycie o trzech różnych ekspedycjach, które odbyły się w zupełnie odległych od siebie zakątkach świata.

1. Poszukiwanie zjawy w Himalajach Ladakh

Historia o próbie odnalezienia śnieżnej pantery w jej naturalnym środowisku. Dowiecie się dlaczego tak trudno o spotkanie z tym tajemniczym kotem i jakim problemom musi on obecnie sprostać. A także kilka słów o tybetańskiej gościnności i logistyce wyprawy.

2. 1850km w canoe ku Morzu Beauforta

Rzeka MacKenzie to najdłuższa rzeka w całej Kanadzie, która rozpoczyna swój bieg w Wielkim Jeziorze Niewolniczym, a kończy daleko za Kołem Podbiegunowym w wodach Oceanu Arktycznego. W tej części usłyszycie o milionie pociągnięć wiosłem, spaniu wśród niedźwiedzi i pięknie arktycznego lata. A także o spotkaniach z wielorybnikami i załatwianiu potrzeb w tundrze.

3. Pieszy trawers Papui Nowej Gwinei

Celem tej ekspedycji był pieszy trawers Gór Bluchera, których odnalezienie zajęło ponad dwa lata studiowania wojskowych map z okresu II wojny światowej. Usłyszycie o wyzwaniach towarzyszących eksploracji tych terenów, magii Nowej Gwinei i niezwykłych ludziach zamieszkujących ten kraj.

Wstęp biletowany.

25.11.2019 (poniedziałek) godz. 20:00

WedrowkiPub, Wrocław, Podwale 37/38

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content