W Karmelu o skuteczności i sukcesach świętych

fot. Radio Rodzina

Instytut Duchowości Karmel zaprasza na wykład dr. Szymona Modzelewskiego z Warszawy, pt.”Duchowość i działanie pierwszych chrześcijan w Imperium rzymskim. Święci są skuteczni i odnoszą sukces!„.

Religia chrześcijańska, która narodziła się w Judei w I w. przed Chr., w ciągu pierwszych czterech wieków istnienia rozprzestrzeniła się w niemal całym Imperium Rzymskim. Ta niezwykła i niespotykana ekspansja nie byłaby możliwa, gdyby nie oryginalna duchowość i styl działania pierwszych chrześcijan. Dzięki swojej wierze, wytrwałości i sprawności zdołali oni przeniknąć do wszystkich segmentów społeczeństwa Imperium, od biedoty po dom cesarski. Chrześcijanie byli niemal wszędzie, wpływając na środowiska, w których żyli i pracowali na co dzień. Teksty i znaleziska archeologiczne ukazują nam obraz wyznawców Chrystusa, którzy pełnili coraz ważniejszą rolę w ekonomicznym i społecznym życiu świata śródziemnomorskiego. 

Wykład odbędzie się w czwartek 21 listopada o godz. 17:00 w klasztorze ojców karmelitów przy ul. Ołbińskiej 1 we Wrocławiu.

inf. pras. Instytut Duchowości Karmel

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content