Trwa 365 Timing Economic Congress

fot. Radio Rodzina

We Wrocławiu rozpoczął się kongres ekonomiczny: „365 timing economic congress”, który przez dwa dni gości przedstawicieli biznesu, świata polityki i nauki.

Temat przewodni spotkania to znaczenie czasu w procesach społeczno-gospodarczych.

Prelegenci poruszają kwestie dot. m.in. megatrendów w perspektywie gospodarczej do 2035 r., a także rolę państwa w rozwoju przedsiębiorczości oraz jakie wyzwania niesie ze sobą rynek pracy.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski podkreślił znaczenie kongresu dla naszego regionu.

Współorganizatorem kongresu jest Dolnośląski Fundusz Rozwoju. Prezes DFR – Marek Ignor tłumaczy, dlaczego w pierwszym dniu kongresu zebrani skupiają się na roli gospodarki, a w drugim roli człowieka.

W ramach wydarzenia DFR zorganizował dla studentów konkurs na startUp, który ma szansę uzyskać dofinansowanie i możliwość rozwoju.

Gość honorowy kongresu – rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – prof. Andrzej Kaleta przybliżył problem, przed którym stoją dzisiaj przedsiębiorcy, czyli kwestię bycia na czasie.

O konferencji z perspektywy Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej mówi dyrektor – Jerzy Michalak.

Finaliści konkursu organizowanego przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju po głównych panelach spotkali się z przedstawicielami firm, aby przedstawić im swoje pomysły na biznes.

Oczywiście najlepszy pomysł może liczyć na dofinansowanie ze strony DFR. Jednym z panelistów, którzy mieli okazję pytać młodych ludzi o ich pomysły był Mateusz Romanów założyciel firmy Tytani24.

Ekspert dla Radia Rodzina zdradził, który z pomysłów najbardziej zapadł mu w pamięć.

Zapytaliśmy, czy w perspektywie kolejnych 10 lat może się okazać, że nie będzie już kolejek do lekarzy dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym?

Kongres potrwa do piątku (22.11). Drugi dzień skupi się głównie na roli człowieka w rozwoju ekonomicznym.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content