Klubokawiarnia Café Równik z wyróżnieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

fot. Radio Rodzina

Klubokawiarnia Café Równik, w której pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną, została uhonorowana w czwartej edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” w kategorii „dzieło”.

Uroczystość wręczenia nagród zorganizowano w Teatrze Narodowym w Warszawie. Nagroda „Dla Dobra Wspólnego” promuje postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego. Ma honorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

– Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy byli nominowani, i wszystkim, którzy otrzymali Nagrodę, ale także dziękuję tym, którzy w całej Polsce tę działalność dla innych prowadzą, a których bardzo często się nie dostrzega – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości. – Chcę ich zapewnić, że to, co robią, jest wspaniałe, niezwykle ważne i że buduje naszą ojczyznę, Polskę.

Café Równik, klubokawiarnia na wrocławskim Nadodrzu, jest współprowadzona przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Są kelnerami, pracują za barem, a kontakt z klientami to dla nich forma terapii.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content