Przygotowania do jubileuszu 40-lecia NSZZ „Solidarność” w Świdnicy

fot. UM Świdnica / mat. pras.

W 2020 roku przypada 40-lecie powstania NSZZ „Solidarność”. Miasto chce uczcić to święto godnie. Obchody rozpoczną się 31 sierpnia 2020 roku, a uroczysta akademia planowana jest na 4 września. W ubiegłym tygodniu u prezydent miasta, Beaty Moskal-Słaniewskiej odbyło się spotkanie dotyczące przygotowania tego jubileuszu. Uczestniczyli w nim przedstawiciele związku Zofia Cierniewska – Przewodnicząca Rady Oddziału NSZZ „Solidarność” Powiatu Świdnickiego oraz Tadeusz Grabowski. Wśród pomysłów uczczenia tego wydarzenia pojawiło się m.in. utworzenie Izby Pamięci – miejsca, gdzie zgromadzone zostaną pamiątki dotyczące działalności związku. Już dziś zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym ta rocznica nie jest obojętna.

– Zajrzyjcie do szuflad, pudełek, segregatorów. Każde zdjęcie, gazeta, broszura może stać się cennym eksponatem. Koordynatorem obchodów ze strony Urzędu Miejskiego będzie Joanna Trojan-Skała, kierownik Referatu Kultury. Zapraszam do kontaktowania się z nią w tej sprawie. Sugestie i pomysły, dotyczące obchodów również są miłe widziane – mówi prezydent, Beata Moskal – Słaniewska.

Pamiątki można przekazywać codziennie bezpośrednio w siedzibie związku przy ul. Łukasińskiego 13, w godzinach od 9.00 do 15.00 (adres e-mail: swidnica@solidarnosc.org.pl ), w Urzędzie Miejskim w Referacie Kultury pokój 317, w godzinach od 7.30 do 15.30 (adres e-mail: j.trojan-skala@um.swidnica.pl ) lub w sekretariacie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33, w godzinach od 8.00 do 18.30 od poniedziałku do piątku.

inf. mat.pras. / UM Świdnica

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content